مشاور املاک تاکید کرده از پاسخگویی به شماره های اعتباری معذور است. پس اول باید سیمکارتی با شماره رند بخرید که نشان دهد هزار میلیارد تومان پول توی حسابتان هست.

به گزارش اخبار ساختمان، گرانترین خانه تهران احتمالا در یکی از خیابان های عاصف، پسیان یا فلاحی محله زعفرانیه قرار گرفته است. قیمت خانه در این نقطه تهران به شکل سرگیجه آوری بالاست و در مواردی تا متری ۵۰۰ و حتی ۶۰۰ میلیون تومان پیش می رود، اما محض احتیاط بیایید همچنان کلمه «احتمالا» را پیش از کاربرد عبارت گرانترین خانه تهران به کار ببریم.
گران ترین خانه تهران می تواند واحدی ویلایی، ساخت سال ۱۴۰۱ باشد که با مساحت ۵۲۰ مترمربع، در یکی از فرعی های زعفرانیه جا خوش کرده، اما ظاهرا زود دل صاحبش را زده و حالا ناچارند برایش در به در دنبال مشتری بگردند. متراژ خود بنا ۴۰۰ مترمربع است، یعنی ۱۲۰ متر را به حیاط و پارکینگ و استخر اختصاص داده اند.
قیمت گران ترین خانه تهران بدون درنظر گرفتن این موارد تا متری ۷۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا می کند، ولی خود خانه را متری ۵۷۷ میلیون تومان ارزش گذاری کرده اند. سرتان گیج رفت نه؟ اما تا پیدا کردن گران ترین خانه تهران هنوز کلی راه داریم.
واحدی ۸۶۰ متری در زعفرانیه با قیمت کل ۵۰۰ میلیارد تومان آگهی شده است. زحمت کشیده اند و در شرح جزییات نوشته اند با پرداخت این مقدار پول، صاحب آشپزخانه سوپر لاکچری برند اروپایی، ۲۵۰ متر تراس با دید دوطرفه، شش پارکینگ سندی، چهار اتاق خواب مستر و یک سویت کاملا مجزا می شویم. استخر، سونا، جکوزی و سالن جیم به اضافه سالن سینمای حرفه ای جزو مشاعات است. هر مترمربع این واحد که در طبقه چهاردهم واقع شده، برای خریدار حدودا ۵۸۱ میلیون تومان تمام می شود. باز عجله کردید؟
گران ترین خانه تهران احتمالا این یکی است؛ پنت هاوس با ویو ۳۶۰ درجه که مجبور شده اند برایش آسانسور اختصاصی طراحی کنند. یعنی اگر در یکی از هفت پارکینگ سندی ماشین را خاموش کنید، مستقیم داخل واحد از آسانسور پیاده خواهید شد. ۵۰۰ متر روف گاردن و استخر چهار فصل بخشی دیگری از امکانات واحد است. تنها مسئله ای باقی مانده این است که ۵۰۰ میلیارد تومان پول خرید واحد را داشته باشید.
اگر بتوانید ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر روی پولتان بگذارید، شانس خرید پنت هاوس تریبلکس کلیدنخورده ای را پیدا می کنید که هزار و ۳۵۰ مترمربع مساحت دارد. با احتساب دلار ۵۲ هزار تومانی، ۶۰۰ میلیارد تومان حدود ۱۱ میلیون و ۵۳۸ هزار دلار می شود.
قیمت پنت هاوس اذیت تان می کند؟ به سقف با ارتفاع ۴.۵ متر فکر کنید، به استخر، سونا و جکوزی اختصاصی در هر طبقه، پنجره های تمام قد و سه جداره، آشپزخانه فول فرنیش و شیرآلات که از آلمان وارد شده اند و کنار یراق الات اسپانیایی، سنگ های ایتالیایی و در‌های ضدسرقت ترکیه ای در زعفرانیه احتمالا گران ترین خانه تهران را تشکیل می دهند. متوجه هستید؟ هنوز اصرار داریم از «احتمالا» استفاده کنیم!
گران ترین خانه تهران؛ متری ۸۰۰ میلیون، کلا هزار میلیارد! هزار میلیارد تومان تقریبا معادل ۱۹ میلیون و ۲۳۰ هزار دلار می شود.
گران ترین خانه تهران شاید پنت هاوس تریبلکس هزار و ۲۰۰ متری در زعفرانیه باشد. ساخت آن همین امسال تمام شده و در طبقه دهم قرار گرفته. برای خریدش باید ۱۵ میلیون دلار پول داشته باشید که با احتساب دلار ۵۲ هزار تومانی، تقریبا می شود ۷۸۰ میلیارد تومان. ارزش هر متربع از این پنت هاوس ۶۵۰ میلیون تومان است، ولی از این گران تر هم داریم.
گران ترین خانه تهران می تواند واحدی ویلایی در حریم کاخ نیاوران با قیمت کل ۵۰۰ میلیارد تومان باشد. در آگهی فروش قید شده برای ورود و خروج ناچارید از گیت کاخ بگذرید. مساحت بنا ۷۰۰ مترمربع است. پس ارزش هر مترمربع کمی از ۷۱۴ میلیون تومان بیشتر می شود که باید آن را معادل ۱۳ هزار و ۷۳۶ دلار در نظر گرفت، ولی هنوز گران ترین خانه تهران را پیدا نکرده ایم، چون پای واحد عجیب دیگر در میان است.
قیمت واحدی ویلایی در زعفرانیه با مساحت کل ۸۰۰ مترمربع، توسط مالک ۴۴۰ میلیارد تومان عنوان شده است. با توجه به اینکه بنای اصلی ساختمان از ۴۵۰ مترمربع تشکیل شده، تقریبا می توان گفت گران ترین خانه تهران را پیدا کرد‌ه ایم. بالاخره ۹۷۸ میلیون برای هر متر الکی نیست. تعداد زیادی درخت، یک استخر بزرگ قدیمی با کاشی های آبی و سرمه ای و سفید و کلی چراغ روشنایی قدیمی از آنها که دهه ۷۰ داخل پارک نصب می کردند، حیاط بزرگ واحد را تشکیل داده. عیب بعدی عمر ۲۲ ساله بناست که شاید باعث شود چشم بعضی ها دنبال زمین باشد. بین موارد مسن، واحد دیگری واقع در زمینی به مساحت دو هزار مترمربع به چشم می خورد که تقریبا غیرقابل سکونت ماست. یکی باید همت کند و با پرداخت ۴۴۰ میلیارد تومان، مراحل کوبیدن و ساختن را استارت بزند.
همچنین واحدی ویلایی در همسایگی کاخ نیاوران با قیمت ۵۰۰ میلیارد تومان آگهی شده است. زیربنا را هزار و ۱۰۰ متر قید کرده اند، اما اصل بنا به ۶۵۰ متر می رسد تا ارزش بخش مسکونی آن معادل متری ۷۶۹ میلیون تومان باشد. آشپزخانه فول‌فرنیش، استخر ۵۰۰ متری، آسانسور اختصاصی هشت نفره، روف‌گاردن مشجر، تراس های قابل چیدمان و ۱۲ پارکینگ چیز‌هایی هستند که باید خریدار جدید را اغفال کنند.
گران ترین خانه تهران شاید این مورد آخر باشد، چون آگهی را پررمز و راز نوشته اند؛ یکجا مساحت هزار و ۴۰۰ متر ذکر شده و جای دیگر هزار و ۲۰۰ مترمربع. قیمت کل را ۵۰۰ میلیارد تومان قید کرده اند، ولی معلوم است کلکی در کارشان هست. هفت اتاق خواب مستر و سالن جیم با میز بیلیارد اختصاصی را هم احتمالا به عنوان طعمه آن وسط انداخته اند.
مهم اینجاست که مشاور املاک بعد از اینکه قید کرده از پاسخگویی به تماس کسانی که با شماره اعتباری تماس می گیرند معذور است، تاکید کرده خریدار باید خانه را متری ۸۰۰ میلیون تومان بخرد. یعنی اول باید یک سیمکارت بخرید که شماره اش ارزش جواب دادن داشته باشد و پس از آن حدود هزار میلیارد تومان پول بی‌زبان برای انجام معامله داشته باشید. گران ترین خانه تهران قطعا همین است!
عرشه آنلاین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *