معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: ۱۵۰ هزار واحد مسکن در بافت فرسوده سراسر شهرهای کشور در حال احداث است.

به گزارش اخبار ساختمان، محمد آیینی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران پیش از ظهر پنجشنبه در آیین واگذاری قرارداد زمین در راستای حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در مجتمع فدک اردبیل اظهار کرد: همزمان با ایام خوش ربیع و در قالب پویش پیامبر رحمت واگذاری قرارداد زمین به خانواده های مشمول طرح جوانی جمعیت را شاهد هستیم که امیدواریم این حرکت جهادی خانواده ها در مسیر فرزندآوری نتایج سودمندی را به همراه داشته باشد.
وی تصریح کرد: همزمان با سراسرکشور در استان اردبیل این آیین برگزار شد تا با واگذاری زمین ۲۰۰ متری به خانواده های دارای فرزند سوم و بیشتر بتوانیم از این خانواده ها حمایت لازم را انجام دهیم.
معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: وزارت راه و شهرسازی در پنج خط تلاش می کند تا مشکل مسکن را در کشور رفع کند که ساخت چهار میلیون مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن در شهرها و روستاها از جمله این برنامه ها است.
آیینی افزود: در شهرهای با جمعیت کمتر واگذاری زمین برای ساخت واحدهای مسکونی یک طبقه در حال انجام است و در کنار آن طرح جوانی جمعیت و احداث شهرک های مختلف را شاهد هستیم و احیای بافت فرسوده نیز از جمله این برنامه ها است.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران خاطرنشان کرد: ۱۵۰ هزار واحد مسکن در بافت های فرسوده کشور در حال ساخت است که تلاش می کنیم در یک برنامه ۲ ساله این تعداد را به ۳۰۰ هزار واحد ارتقا دهیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: با این اقدام امیدواریم تعداد واحدهای مسکونی ناایمن و کم‌دوام در داخل بافت های فرسوده به حداقل رسیده و یک حرکت مطلوبی را در احیای بافت های فرسوده شاهد باشیم.
آیینی بیان کرد: در استان اردبیل اقدامات خوبی در این راستا آغاز شده و در بازدید امروز امیدواری ما به اجرای پروژه نهضت ملی مسکن بیشتر شد تا در یک حرکت جهادی و شبانه‌روزی با همراهی مسئولان استان اردبیل بتوان در طرح نهضت ملی مسکن موفق عمل کرد.
معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران یادآور شد: بعد از تأمین زمین و شروع پروژه ها، این بار نوبت سیستم بانکی است تا به ساخت انبوهی از مسکن در مناطق مختلف شهر در قالب نهضت ملی مسکن کمک کرده تا بستری را فراهم آورد تا زمینه برای خدمت رسانی بیشتر فراهم آید.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *