مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران از تحقق ۷۰ درصدی نهضت ملی مسکن در استان تهران و توجه ویژه فرمانداران و شهرداران به مباحث بازآفرینی اشاره کرد.

به گزارش اخبار ساختمان، حسین جنتی مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران گفت: جلسه مشترک شورای مسکن و بازآفرینی شهری روز گذشته در محل سالن جلسات استانداری تهران با حضور فخاری استاندار تهران و آیینی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری کشور و دیگر اعضاء برگزار شد، در این جلسه به موضوعاتی از جمله ارائه گزارش دستگاه های خدمات رسان در خصوص خدمات رسانی به سایت های نهضت ملی مسکن، ارائه گزارش فرمانداران شهرهای ورامین، پاکدشت، قرچک و پیشوا در خصوص آخرین وضعیت پلمب و بازرسی مشاورین املاک غیر مجاز و همچنین بازرسی های ساختمانی نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اولویت پروژه های افتتاحی مسکن مهر در دهه فجر امسال به بحث و بررسی پرداخته شد.
جنتی گفت: با عنایت به تامین ۱۰ درصدی مسکن در طرح نهضت ملی مسکن در استان تهران و از طرفی کسری زمین در تهران عملیات اجرایی ۳۴۰ هزار واحد مسکن در این استان در بخش های مختلف آغاز شده که با احتساب ۴۱ هزار واحد در بافت های فرسوده حدود ۷۰ درصد برنامه استان در این طرح عظیم و مهم محقق شده است.
مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران در ادامه گفت: ۱۶ هزار نفر از خانواده های سه فرزند یا بیشتر در طرح جوانی جمعیت شناسایی و پس از تایید نهایی زمین برای این افراد در پویش پیامبر رحمت (ص) و مرحله دوم جوانی جمعیت و طرح واگذاری ۲۵۰۰ قطعه زمین با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام و در حال حاضر در مرحله اعطاء به خانواده ها هستیم.
همچنین در ستاد بازآفرینی استان تهران محمد آیینی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری کشوربا اشاره به صدور ۱۲۵ درصدی پروانه در شهر تهران از شهرداران و فرمانداران استان خواست با جدیت بیشتر و به صورت ماهانه جلسات ستاد بازآفرینی استان را برگزار کنند.
فخاری استاندار تهران نیز در پایان خطاب به فرمانداران و شهرداران گفت: تا ۵۰ درصد نیرو و ظرفیت اجرایی خود را در جهت تحقق اهداف بازآفرینی به خدمت بگیرند.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *