مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اعلام اینکه در یک سال گذشته در شهر جیرفت ۸۰۰ هکتار زمین از طریق الحاق به محدوده شهری تامین شده است، گفت: افزایش واگذاری زمین های روستایی در دستور کار دولت قرار دارد.

به گزارش اخبار ساختمان، ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، در جلسه شورای مسکن جنوب کرمان، با بیان اینکه در کشور برای حل مشکل مسکن کارهای بزرگی انجام شده، افزود: با وجود عقب ماندگی که از گذشته در بخش مسکن وجود داشته، دولت اراده کرده با تمام ظرفیت پای کار بیاید و این دغدغه مردم را با تلاش جهادی و کمک خود مردم برطرف کند.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: امروز در کشور بیش از ۴۵ هزار هکتار زمین به محدوده شهرها الحاق شده و نزدیک به ۶۰ شهرک مسکونی در مراحل مختلف تصویب قرار دارد.
مالکی همچنین گفت: افزایش واگذاری زمین های روستایی در دستور کار دولت قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم برآمده از اراده مردم است و شعار آن همواره توجه به نیاز مردم بوده است، اضافه کرد: هم افزایی دولت سیزدهم و مجلس شورای اسلامی در قانون جهش تولید مسکن تبلور پیدا کرد و در راستای اجرای ماده ۱۰ این قانون در تامین زمین از طریق شناسایی اراضی مازاد دستگاه ها تاکنون ۲۵۳ هکتار زمین در استان کرمان شناسایی شده است.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ادامه داد: در اجرای ماده ۱۲ قانون جهش تولید مسکن ۱۵ هکتار زمین در بافت فرسوده هم شناسایی شده است که می تواند به روند تامین زمین در استان کرمان کمک کند.
وی با اشاره به اینکه ۱۱۰ هزار متقاضی واجد شرایط در شمال استان کرمان و ۳۷ هزار متقاضی در جنوب استان در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند، تصریح کرد: در مقابل این افراد وظیفه و تکلیف داریم و باید با کار جهادی و شبانه روزی تلاش کنیم تا عقب ماندگی گذشته در بخش مسکن جبران شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی برای رفع این دغدغه در کشور خواستار تسریع روند آماده سازی و ساخت پروژه های طرح نهضت ملی مسکن در استان شد و ادامه داد: دولت در آماده سازی پروژه ها با نهایت توان پای کار آمده و این پروژه ها را از منابع دولتی پیش می برد.
مالکی خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی پروژه های طرح نهضت ملی مسکن در کرمان باید سرعت گیرد تا به کمک همه بخش ها شاهد خانه دار شدن متقاضیان این طرح باشیم.
وی با تاکید بر اینکه در اجرای پروژه های طرح نهضت ملی مسکن به کار کارشناسی قائلیم، گفت: میراث فرهنگی برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است و کار سلیقه ای و غیرکارشناسی نباید مانع اقدامات مثبت دولت شود همچنین نباید کاری کنیم که آیندگان ما را سرزنش کنند.
تعیین تکلیف زمین هایی که استعداد ساخت مسکن را دارند در کوتاه ترین زمان ممکن و انجام مطالعات توسعه شهری در اجرای پروژه های طرح نهضت ملی مسکن از دیگر مواردی بود که مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن بر آنها تاکید کرد.
گفتنی است شورای مسکن جنوب کرمان با حضور مدیران دستگاه های اجرایی این استان برگزار شد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *