مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات عمومی و دولتی ضمن بازدید از بیمارستان های در حال ساخت ۵۰۰ تختی ایرانشهر و ۱۶۰ تختی زابل در استان سیستان و بلوچستان از به روز رسانی سیستم سازه ای بیمارستان زابل طبق آیین نامه ۲۸۰۰ خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، علی نبیان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات عمومی و دولتی که به منظور بازدید از برخی از پروژه های مرتبط با این وزارتخانه به سیستان و بلوچستان سفر کرده است، گفت: در سفر به استان، پروژه ۵۰۰ تختی بیمارستان ایرانشهر، ساختمان در حال احداث اداره کل راه و شهرسازی استان و همچنین بیمارستان ۱۶۰ تختی زابل بازدید شد.
مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات عمومی و دولتی افزود: احداث بیمارستان ۵۰۰ تختی ایرانشهر که در مرحله اسکلت قرار دارد از سال ۱۳۹۷ آغاز شده و طبق زمانبندی اولیه تکمیل آن تا سال ۱۴۰۴ به طول می انجامد. هم‌اکنون پیشرفت کل این پروژه ۲۸ درصد است و با تخصیص به موقع اعتبار در زمان مقرر به اتمام خواهد رسید.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تکمیل بیمارستان ۵۰۰ تختی ایرانشهر به بودجه فراوانی نیاز دارد اظهار امیدواری کرد تا با تخصیص به موقع این پروژه بااهمیت استان در زمان مقرر به اتمام برسد و تحویل بهره برداری شود.
نبیان توضیح داد: احداث ساختمان اداره کل راه و شهرسازی ایرانشهر که ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی و ۵۱ درصد پیشرفت مالی دارد از دیگر پروژه هایی است که در سطح استان در حال انجام است. در برنامه است تا با تخصیص اعتبارات مالی در زمان مقرر، تا پایان شهریور ۱۴۰۴ این پروژه تکمیل و تحویل شود.
وی بازید از مراحل احداث بیمارستان ۱۶۰ تختی ایرانشهر را از دیگر پروژه هایی عنوان کرد که در سفر به سیستان و بلوچستان انجام خواهد شد و افزود: احداث بیمارستان ۱۶۰ تختی زابل از ۱۳۹۰ آغاز شد و جزو پروژه هایی بوده است که طبق آخرین ویرایش آیین نامه ۲۸۰۰ (آیین نامه طراحی ساختمان ها در برابر زلزله) سیستم سازه ای آن به روز رسانی شد. مقرر است تا طبق قانون این پروژه سال ۱۴۰۵ خاتمه یابد و سه ماه آینده حداکثر اسکلت آن ۱۰۰ درصد به اتمام می رسد و همزمان کارهای سفت کاری نیز شروع شده است.
نبیان تصریح کرد: با تخصیص اعتبار مناسب و به موقع این پروژه، بیمارستان ۱۶۰ تختی زابل در سال ۱۴۰۵ تکمیل خواهد شد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *