مدیرعامل شرکت عمران پردیس اظهار داشت: عده ای با عنوان ثبت نام برای نهضت ملی مسکن در بازار فیش فروشی می کردند اما اعلام کردیم که هیچ واحدی از نهضت ملی مسکن در پردیس ساخته نخواهد شد و مردم فریب این فیش های جعلی را نخورند.

به گزارش اخبار ساختمان، خلیل محبت‌خواه با بیان اینکه تعدیل و کاهش قیمت مسکن در شهر پردیس ادامه دارد، اظهار داشت: یکی از عوامل موثر در کنترل بازار مسکن پردیس، ساماندهی مشاوران املاک و برخورد با مشاوران املاک متخلف بود. یکی از روش های قیمت سازی مشاوران املاک اینگونه است که با معاملات صوری و بدون اینکه پول و چکی رد و بدل شود، یک واحد را چند بار بین افراد معامله می کنند و در نهایت یک واحد در طی این معاملات تا ٣٠ درصد افزایش قیمت پیدا می کند.
وی ادامه داد: جلوی این تخلفات در مشاوران املاک در پردیس را گرفتیم و همزمان ساخت و ساز مسکن در این منطقه رونق پیدا کرد و کارگاه های ساخت و ساز فعال شد و بار روانی که بین مردم ایجاد شده بود که در پردیس واحدها نیمه کاره باقی خواهد ماند تا مردم در خریدها با هر قیمتی تعجیل کنند، را از بین بردیم و با این دو عامل مهم ریزش قیمت انجام شد و در حال حاضر این روند ادامه دارد.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس تاکید کرد: به مالکان واحدها در پردیس اعلام کرده ایم که در نسبت به استقرار و سکونت اقدام نکنند، به سازمان امور مالیاتی معرفی خواهند شد بنابراین نیازمند واقعی ساکن می شود و واحدهای خالی مشمول مالیات بر خانه های خالی می شوند. اگر افراد ساکن شوند و خانه های خالی کاهش پیدا کنند قیمت ها هم کاهش پیدا می کنند.
محبت‌خواه با بیان اینکه برخی از مشاوران املاک در پردیس بیش از ٢٠٠ واحد مسکونی را در اختیار داشتند، افزود: افرادی در مشاوران املاک در مقطع زمانی این واحدها را با قیمت ۵٠ میلیون تومان خریداری و احتکار کرده بودند و این واحدها را به قیمت سه میلیارد هم به فروش می رساندند که این افراد را شناسایی و جلوی این روند را گرفتیم. این افراد به دلیل اینکه در معرض مالیات‌ بر خانه های خالی هستند و قیمت مسکن در پردیس ریزشی بوده، نسبت به عرضه این واحدها به بازار اقدام کردند و همین افزایش عرضه عامل کاهش قیمت شد.
وی از جمع شدن بساط امتیاز فروشی در پردیس خبر داد و گفت: عده ای با عنوان ثبت نام برای نهضت ملی مسکن در بازار فیش فروشی می کردند اما اعلام کردیم که هیچ واحدی از نهضت ملی مسکن در پردیس ساخته نخواهد شد و مردم فریب این فیش های جعلی را نخورند.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس ادامه داد: با کنترل بازار و تعدیل قیمت ها با برخورد جدی با مشاوران املاک متخلف، جلوی انتشار قیمت های غیرواقعی در سایت هایی اینترنتی هم گرفته شد و فاصله قیمت ها بین سایت هایی مانند دیوار و بازار مسکن پردیس، باعث شد افراد نسبت به اصلاح قیمت های منتشر شده در این سایت ها اقدام کنند.
منیبان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *