عضو کمیسیون تخصصی املاک و مستغلات اتاق اصناف ایران با اشاره به رکود بازار مسکن گفت: توان مردم برای خرید مسکن کاهش یافته است.

به گزارش اخبار ساختمان، مجید علیزاده مردانی با اظهار این که صنعت ساختمان در دنیا در حال پیشرفته است، افزود: نوسانات اقتصادی سال قبل امسال بر بازار مسکن در سال جاری اثرگذار است.
وی با بیان اینکه یکی از موضوعات افزایش نرخ بهره بانک ها، نرخ ارز، قیمت مصالح ساختمانی، افزایش تقاضای و پایین آمدن توان خرید مردم سبب افزایش نرخ مسکن و اجاره در استان و کشور شده است.
وی با عنوان اینکه در حال حاضر شاهد روند ثبات قیمت مسکن در استان هستیم، نقش مشاوران املاک و فعالان حوزه مسکن را در این بازار مهم برشمرد و گفت: باید تلاش کنیم تا نرخ مسکن بالا نرود و مردم به قدرت خرید مسکن دست یابند.
علیزاده با اظهار اینکه بازار مسکن در کشور مستثنی از دیگر مناطق جهان نیست، گفت: با توجه به تحریم ها و اتفاقایی که رخ داد، نرخ اجاره نیز در کشور و استان نیز بالا رفته است.
این فعال حوزه مسکن با بیان این که نرخ اجاره یک ششم قیمت مسکن است، افزود: اگر رهن یک ساختمانی ۴۰۰ میلیون تومان باشد اجاره واقعی آن ۱۲ میلیون تومان در ماه است.
وی شرایط کنونی مسکن را در رکود دانست و پیش بینی کرد در سال آینده با توجه رشد اقتصادی پایدار سال جاری و تلاش برای کاهش نرخ بهره، قیمت مسکن نه تنها رشد نداشته باشند بلکه روند کاهشی نیز در پیش گیرد.
بازار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *