سرپرست شرکت عمران شهر جدید مهستان گفت: دو هزار واحد مسکونی مهر تا پایان اردیبهشت ماه جاری در این شهر به مردم واگذار می شود.

به گزارش اخبار ساختمان، ذبیح الله زارع عضو هیات مدیره و سرپرست شرکت عمران شهر جدید مهستان استان البرز با اشاره به ضرورت خدمات رسانی مناسب به شهروندان از آمادگی این شهر برای استقرار نمایندگی های دستگاه های اجرایی خبر داد.
سرپرست شرکت عمران شهر جدید مهستان گفت: اکنون جمعیت شهر جدید مهستان به مرز ۲۰۰ هزار نفر رسیده و انتظار می رود ادارات و دستگاه های اجرایی برای استقرار نمایندگی های خود در این شهر اقدام کنند.
وی ادامه داد: عدم استقرار نمایندگی ادارات سبب شده تا شهروندان مهستانی برای انجام خدمات اداری به شهر هشتگرد یا کرج مراجعه کنند. شرکت عمران شهر جدید مهستان آماده تامین فضا برای استقرار نمایندگی های دستگاه های اجرایی است.
زارع گفت: در زمان حاضر نمایندگی های آبفا، شرکت گاز و دادگستری استان البرز در این شهر استقرار دارند.

تعیین تکلیف مسکن مهر مشاهیر

زارع افزود: یکی از دستاوردهای بزرگ شرکت عمران شهر جدید مهستان پرونده مسکن مهر مشاهیر در این شهر بود که ضمن تعیین تکلیف این پروژه افزون بر ۲۲ هزار میلیارد ریال به بیت المال بازگشت.
سرپرست شرکت عمران شهر جدید مهستان گفت: یکی از آسیب های مسکن مهر شهر جدید مهستان عدم توجه به زیر ساخت های آموزشی، فرهنگی، بهداشتی درمانی و سایر نیازها بود.
وی گفت: باید حرفه ای تر به این موضوع توجه می شد چرا جمعیت شهر مهستان هر ماه در حال افزایش است و باید به تناسب افزایش جمعیت نیازهای مختلف آن دیده شود.
زارع با بیان اینکه شهرجدید مهستان دارای طرح تفصیلی است، افزود: در این طرح امکانات لازم برای ۵۰۰ هزار نفر جمعیت پیش بینی شده و به تمام دستگاه های اجرایی ابلاغ شده است.
این مسوول اظهار کرد: ۲ هزار واحد مسکونی مهر تا پایان اردیبهشت ماه جاری در این شهر به مردم واگذار می شود.
وی بیان کرد: در طرح نهضت ملی مسکن بر خلاف مسکن مهر، توجه به تامین زیر ساخت های مختلف در اولویت قرار گرفته و به فراخور ساخت و سازها، پروژه های زیر بنایی نیز انجام می شود.
زارع گفت: ساخت مسجد، مدرسه، مراکز بهداشتی درمانی، مهد کودک، مراکز ورزشی و رفاهی از مهمترین اقدامات طرح نهضت ملی مسکن در شهر جدید مهستان است.
این مسوول بیان کرد: ساخت ۳۳ هزار واحد مسکونی در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این شهر پیش بینی شده که عملیات بخشی از آنها آغاز شده است.
وی گفت: همزمان با این طرح ها، نیازهای زیر ساختی مسکن مهر شهر جدید مهستان با سرعت اجرا و دنبال می شود.
زارع اظهار کرد: اختصاص ۲۰ هکتار زمین برای احداث آرامستان در کنار شهر جدید مهستان یکی دیگر از نیازهای این شهر بود که در حال عملیاتی شدن است.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *