مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از رفع فوری بیش از ۱۶۰۰ فقره تعرض به مساحت حدود ۶۰۰ هکتار زمین دولتی توسط یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در چهار ماه ابتدایی سال خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با تقدیر از تلاش نیروهای یگان حفاظت در حفظ و حراست از زمین های دولتی در تمامی استان های کشور، گفت: تنها در تیرماه بیش از ۲۸۰ مورد تعرض به اراضی دولتی به مساحت بیش از ۵۳ هکتار زمین دولتی با تلاش و درایت نیروهای خدوم یگان حفاظت سازمان در سراسر کشور به صورت فوری رفع شده است.
وی افزود: بیش از ۱۶۰۰ فقره تعرض به مساحت حدود ۶۰۰ هکتار زمین دولتی توسط یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در چهار ماه ابتدایی سال رفع فوری شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین در خصوص آمار اجرای احکام قطعی به نفع دولت در بخش زمین های تصرفی اظهار کرد: در چهار ماهه ابتدایی امسال، ۱۵۵ مورد حکم قطعی به نفع دولت توسط یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در کشور اجرا شده است که براساس آن بیش از ۱۱۲ هکتار زمین دولتی به بیت‌المال بازگشته است.
وی همچنین افزود: از این میان تنها در تیرماه امسال ۲۷ مورد حکم قطعی در کشور اجرا شده که مساحت این زمین ها آن بیش از ۲۱ هکتار بوده است.
صیانت از اراضی دولتی به عنوان بخشی از بیت‌المال و پیشگیری از زمین خواری از وظایف اصلی یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در کشور است.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *