دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی در مراسم واگذاری ۳۸ هزار قطعه زمین در طرح جوانی جمعیت، گفت: در قالب طرح بزرگ جهش تولید مسکن که به صورت نهضتی آغاز شد، تاکنون ۵۶ هزار هکتار زمین برای اجرای این طرح در کشور تأمین شده و ۳۱ هزار هکتار اراضی آن در دست اجرا است.

به گزارش اخبار ساختمان، روح الله اکبری، دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی در مراسم جشن دهه فجر و واگذاری زمین به خانواده های چهار فرزندی در شهر بهارستان که در قالب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت برگزار شد، اظهار کرد: خدا را شاکریم در برهه ای از زمان به دنیا آمدیم که در نظام جمهوری اسلامی بتوانیم زندگی و خدمت کنیم.
وی با بیان اینکه دولت سیزدهم در بحث مسکن به عنوان کالای اساسی خانوارها و امنیت روانی خانواده ها اقدامات خوبی انجام داده است و طرح های حمایتی خوبی اجرا کرده است، افزود: دولت سیزدهم با وجود سختی های ساخت مسکن از زیر بار مسئولیت شانه خالی نکرد.
دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در قالب طرح بزرگ جهش تولید مسکن که به صورت نهضتی آغاز شد، تاکنون ۵۶ هزار هکتار زمین برای اجرای این طرح در کشور تأمین شده و ۳۱ هزار هکتار اراضی آن در دست اجرا است.
اکبری ادامه داد: در دولت نهم و دهم ۸۵۰۰ هکتار زمین به شهرها الحاق شد، در حالی که امروز از عدد ۵۶ هزار هکتار زمین صحبت می کنیم.
وی با بیان اینکه یکی دیگر از موضوعات در بحث ساخت مسکن که دولت تدبیر و مجلس قانون آن را تصویب کرد، جوانی جمعیت و حمایت از خانواده است، گفت: تبدیل زمین حکمت، خرد و فرزانگی نیاز دارد و کشور بدون جمعیت معنایی ندارد؛ هر کشوری برای آبادانی نیاز به جمعیت جوان، پویا و فعال دارد تا بتواند در مسئله اشتغال فعال باشد.
دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه اگر جمعیت کشور به سمت جوانی نرود ۲۰۰ سال طول می کشد تا از هرم پیری جمعیت خارج شویم، تصریح کرد: تاکنون ۳۸ هزار زمین تقدیم واجدان شرایط طرح جوانی جمعیت شده است و تا پایان سال از عدد ۷۰ هزار نفر عبور خواهیم کرد؛ همچنین در بهارستان به تمام افراد واجد شرایط چهار فرزندی اولویت دادیم.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *