رئیس سازمان اموال تملیکی دستور انتشار مشخصات و جزئیات مربوط به 5000 سند ملکی در اختیار این سازمان را صادر کرد.

به گزارش اخبار ساختمان، به تازگی از سوی سازمان اموال تملیکی در خصوص تعیین تکلیف اموال توقیفی مفسدین اقتصادی اعلام شد: تعدادی از املاک مفسدین اقتصادی در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار گرفته و تنها در دو پرونده معروف املاک گروه شهمیری و گروه سادات خوزستان 300 ملک در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار گرفته است.
تنها در یک مورد 85 هزار متر مربع مربوط به ملک توقیفی از اموال گروه شهمیری در استان مازندران به سازمان اموال تملیکی واگذار شد که این ملک در یک ساز و کار شفاف و از طریق مزایده به فروش می رسد. در سال گذشته 1200 میلیارد تومان املاک توقیفی در اختیار سازمان اموال تملکی به فروش رسیده است.
پیگیری های ما نشان می دهد تاکنون حدود پنج هزار سند مربوط به اموال غیر منقول مربوط به پرونده های مختلف اقتصادی در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار گرفته است.
علیرضا نورنژاد عضو هیات مدیره و معاون امور حقوقی و فروش اموال غیرمنقول، پیشتر نیز گفته بود که مشکلی برای انتشار عمومی مشخصات این 5000 ملک وجود ندارد. اما در مزایده های سازمان اموال تملیکی در هر مرحله مشخصات کامل هر تعداد ملکی که وارد مزایده می شود در اختیار عموم قرار می گیرند.
در همین راستا اجتهادی رئیس سازمان اموال تملیکی در پاسخ به پرسشی درباره رویکرد شفافیت محور در مورد این املاک، دستور انتشار مشخصات و جزئیات مربوط به 5000 سند ملکی در اختیار سازمان اموال تملیکی را صادر کرد.
تسنیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *