در دو سال گذشته آنقدر قیمت مسکن افزایش یافت که بسیاری را به حاشیه شهر‌ها و برخی دیگر را به زندگی در خانه های اشتراکی واداشت.

به گزارش اخبار ساختمان، هم میهن نوشت: در دو سال گذشته آنقدر قیمت مسکن افزایش یافت که بسیاری را به حاشیه‌ شهرها و برخی دیگر را به زندگی در خانه های اشتراکی واداشت. در مقابل خانه های لاکچری چندصد میلیارد تومانی بالاشهر تهران، شاهد پشت بام خوابی و خانه های اشتراکی در دولت مردمی بودیم.
دولت هم برای کاهش مشکلات مسکن یکی از تنها راه های چاره را طرح وعده ساخت میلیونی مسکن دید، وعده ای که نسبتی با واقعیت های اقتصاد ایران نداشت و در نتیجه دولتمردان را از این وعده ها عقب راند.
در دولت سیزدهم بود که اجاره چادرهایی که روی پشت بام ها یکی پس از دیگری علم شده بودند، با 50 هزار تومان در شب رواج پیدا کرد. این در حالی است که دولت قول داده بود طبق قوانین سالی یک میلیون مسکن بسازد تا شاهد افزایش نرخ مسکن نباشیم اما نه تنها سالی یک میلیون مسکن ساخته نشد، بلکه بعد از یک سال، دولت هر بهانه ای آورد تا از این وظیفه قانونی شانه خالی کند و حتی محمد مخبر، معاون اول دولت سیزدهم در یکی از مصاحبه های خود اعلام کرد: مسکن را باید مردم بسازند نه دولت.
این روزنامه افزوده است: هرچند که اصولگرایان در دولت قبل در این زمینه به عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی وقت تاختند و بر این عقیده بودند که کنار گذاشتن مسکن مهر توسط آخوندی باعث افزایش قیمت مسکن شده است. حالا که همین منتقدان زمام امور کشور را به دست گرفته اند، نتوانسته اند به این وظیفه قانونی خود عمل کنند و به نظر می رسد دولت رئیسی تنها راه فرار رو به جلو را در پنهان کردن انفجار نرخ مسکن دیده و در این راستا 9 ماه از انتشار گزارش مرکز آمار ایران درباره نرخ مسکن ممانعت به عمل آورد.
اطلاعات آنلاین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *