دبیر کانون سراسری انبوه سازان ایران با تاکید بر اینکه رئیس‌جمهور آینده باید در بخش مسکن به قانون مقید باشد، گفت:‌ وعده های فراقانونی، شعار انتخاباتی است.

به گزارش اخبار ساختمان، فرشید پورحاجت در خصوص اظهارات کاندیداهای ریاست‌جمهوری درباره مسکن، اظهار کرد:‌ طی هفته های اخیر صحبت های 6 کاندیدای ریاست‌جمهوری را شنیدم و تمام مناظرات آنها را از ساعت 20 تا 24 شب تک به تک گوش کرده ام.
وی ادامه داد: آن چیزی که بدیهی است در کشور قوانین بالادستی در رابطه با بخش مسکن داریم؛ قانون جهش تولید مسکن، قانون احیا و بازآفرینی شهری و قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن. معتقدم هر کسی که رئیس‌جمهوری آینده ایران شده و مردم به وی رای می دهند باید به قانون مقید باشد.
وی افزود: برخی از کاندیداها صحبت های متفاوتی را درباره تامین مسکن بیان کردند؛ از واگذاری آپارتمان 75 متری تا ساخت 200 تا 300 هزار واحد مسکونی. به نظرم باید مبنای کار قانون باشد که ساری و جاری است و بر اساس آن سیاستگذاری کنیم.
دبیر کانون سراسری انبوه سازان با تاکید بر اینکه با سیاستگذاری های بدون پشتوانه مردم صاحب مسکن نشده اند، گفت: باید برنامه ریزی کنیم که چگونه تولید مسکن ایران به میزانی افزایش دهیم تا کم کاری های گذشته جبران شود. با وجود آنکه طی دهه های اخیر فناوری ساخت و ساز مسکن افزایش قابل توجهی در راستای سریع سازی معرفی و به کار گرفته شده، اما اما روند تولید مسکن در کشور کاهشی بوده است.
پورحاجت با تاکید مجدد بر این‌که رئیس‌جمهور چهاردهم باید به قانون مقید باشد، اضافه کرد: اظهارات و وعده های فراقانونی یک شعار انتخاباتی بیشتر نخواهد بود. با وجود بیان وعده هایی از سوی برخی کاندیداها درباره مسکن اما هیچکدام از آنها سازوکارها را اعلام نکردند که مثلاً چگونه می خواهند جوانان را صاحب مسکن کنند یا اینکه به مردم زمین بدهند.
وی با یادآوری اینکه طی یک دهه گذشته وضعیت مسکن در ایران نامناسب بوده است، اظهار کرد: باید به این جمع بندی برسیم که طی یک دهه گذشته شرایط تولید مسکن بهبود نیافته و باید به این نتیجه برسیم چه سیاست گذاری کنیم که سرمایه گذاری خُرد و کلان به صورت کارآمد و برای سرپناه مردم جذب شود.
وی بیان کرد: این که گفته شود مردم را صاحبخانه می کنیم و زمین می دهیم بیشتر شعارهای انتخاباتی است. معتقدم ماحصل شعار کاندیداها باید به نحوی باشد که هر کدام از کاندیداها که منتخب مردم شد به آنها (مردم) پاسخگو باشد.
تسنیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *