مستاجرها در بازار مسکن محله های جنوبی تهران با حداقل دو دردسر مهم در شرایط فعلی روبه‌رو هستند که در این گزارش به آن پرداخته شده است.

به گزارش اخبار ساختمان، تازه ترین بررسی های انجام شده در این باره نشان می دهد بالاتر بودن سطح اجاره بهای پیشنهادی عمده واحدهای مسکونی عرضه شده به بازار مسکن محله های جنوبی تهران نسبت به توان مالی مستاجرها اولین دردسری است که این روزها بیش از همیشه مقابل متقاضیان این بازار قرار دارد.
اما دومین دردسر مربوط به سهم بیشتر اجاره بهای ماهانه نسبت به مبلغ رهن در بخش زیادی از فایل هایی است که این روزها به بازار اجاره مسکن این محله ها عرضه شده است.
با توجه به افزایش قابل توجه مبالغ اجاره بها، هم‌‌‌اکنون در برخی موارد حتی اجاره ماهانه برخی واحدها از کل مبلغ حقوق یا درآمد خانوارهای مستاجر در این محله ها بیشتر می شود؛ در برخی موارد این اجاره بها برابر با کل درآمد ماهانه فرد و در برخی موارد هم این میزان بیش از نیمی از درآمد و حقوق ماهانه فرد مستاجر است.
در فایل هایی که طی روزهای اخیر به بازار اجاره مسکن محله های جنوبی تهران در مناطق ۹ تا ۱۹ پایتخت عرضه شد، به طور متوسط مبلغ اجاره بهای یک واحد مسکونی ۷۲ مترمربعی، به صورت اجاره ماهانه ۶ میلیون تومانی، به علاوه پول پیش (رهن) ۳۲۰ میلیون تومانی پیشنهاد شده است.

اجاره بهای آپارتمان های مسکونی در مناطق جموبی پایتخت
محدوده متراژ اجاره بها رهن
استاد معین – طوس 62 9 میلیون تومان 300 میلیون تومان
مهرآباد – شمشیری 42 0 345 میلیون تومان
هاشمی – مطهری نژاد 50 4 میلیون تومان 300 میلیون تومان
میدان قزوین – موسیوند 50 4 میلیون تومان 200 میلیون تومان
جمهوری – آذربایجان 93 18 میلیون تومان 500 میلیون تومان
ولیعصر – مختاری 45 5 میلیون تومان 155 میلیون تومان
بهارستان – ندایی پور 65 12 میلیون تومان 100 میلیون تومان
پیروزی – میدان شکوفه 57 10 میلیون تومان 100 میلیون تومان
مشیریه – سازمان آب 65 8 میلیون تومان 150 میلیون تومان
امام زاده حسن – مهمان نوازان 90 10 میلیون تومان 450 میلیون تومان

دنیای اقتصاد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *