رییس انجمن سازندگان مسکن و ساختمان خوزستان گفت: شهرستان اهواز و استان خوزستان محل فعالیت بسیاری از سازندگان فصلی است و باید این رویه اصلاح شود.

به گزارش اخبار ساختمان، سیامک صادقی هفشجانی با تاکید بر اهمیت حضور و نقش مجریان ذی صلاح در کیفی سازی مسکن اظهار کرد: شهرستان اهواز و استان خوزستان محل فعالیت بسیاری از سازندگان فصلی است و باید به این مساله به عنوان یک هشدار نگاه کرد و رویه موجود اصلاح شود.
وی افزود: در این زمینه قطعا با وجود مجریان ذی صلاح و استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت مجریان، این مساله کمتر رخ خواهد داد و قطعا از مصالح، سازندگان و بخش هایی استفاده خواهد شد که پیش از این ارزیابی شده اند و از نظر کیفی مورد تایید هستند.
رییس انجمن سازندگان مسکن و ساختمان خوزستان گفت: نباید اجازه داده شود افرادی که تخصصی در ساخت مسکن ندارند در این حوزه فعالیت داشته باشند مگر آنکه این افراد از ظرفیت های فنی و مهندسی مجریان ذی صلاح و دیگر متخصصان حوزه ساخت برای ساخت مسکن بهره بگیرند.

باید به سمت تخصصی سازی ساختمان حرکت کنیم

صادقی هفشجانی ادامه داد: باید به سمت تخصصی سازی ساختمان حرکت کنیم و ورود مجریان ذی ‌صلاح به ساخت و ساز مسکن در خوزستان نیز به این مساله بسیار کمک خواهد کرد و منجر به کیفی سازی مسکن و افزایش عمر خانه ها خواهد شد.
وی با اشاره به بحث آموزش در انجمن سازندگان مسکن و ساختمان خوزستان افزود: باید مهندسان را توانمند کنیم و به روز شدن مهندسان در بحث ساخت و ساز می تواند تاثیر بسیار زیادی بر ارتقای کیفیت ساخت و ساز داشته باشد.
رییس انجمن سازندگان مسکن و ساختمان خوزستان خاطرنشان کرد: در این زمینه انجمن سازندگان استان به بحث آموزش مهندسان ورود کرده است تا مهندسان به روز شوند و همه این مسایل نوید می دهد که در آینده شاهد ساختمان های با کیفیت بالاتری خواهیم بود.
ایسنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *