دو آسمان خراش میسیساگا که در بخش بالایی مرکز این شهر در اونتاریوی کانادا واقع شده اند، یک جایزه معتبر بین‌المللی دریافت کرده اند.

به گزارش اخبار ساختمان، ساختمان های ۶۲ طبقه میسیساگا که بخشی از یک مجتمع مسکونی چند میلیارد دلاری به نام M City در منطقه اونتاریوی کانادا هستند، اخیراً جایزه عالی شورای ساختمان های بلند و زیستگاه شهری را دریافت کردند. با تکمیل این پروژه، تعداد این برج ها به هشت برج افزایش خواهد یافت.
دو برجی که در سال ۲۰۱۷ مورد بهره برداری قرار گرفتند، هرکدام ۲۰۴ متر ارتفاع دارند و M۱ و M۲ نام گرفته اند. این دو برج در مراسم اهدای جوایز عالی شورای ساختمان های بلند و زیستگاه شهری، در رده بهترین ساختمان بلند از نظر ارتفاع (در بازه ساختمان های بین ۲۰۰ تا ۲۹۹ متر) جایزه را به خود اختصاص دادند.

پروژه های m city
دو برج بعدی، یعنی M۳ و M۴، در حال ساخت هستند و برج M۴، شصت و هفت طبقه خواهد بود. در نهایت چهار برج نهایی هم در آینده ای نزدیک ساخته خواهند شد.
مسئولانی که این جایزه را به پروژه M City اهدا کردند، برای اهدای این جایزه، بیش از ۱۰۰ ساختمان با برترین معماری، مهندسی و پروژه های ساختمانی در سراسر جهان در حدود ۲۰ شاخه متفاوت را مورد ارزیابی قرار دادند.
این شورا که در شیکاگو مستقر است، به عنوان مرجعی در دنیای ساختمان های مرتفع در سراسر جهان شناخته می شود و در شاخه های دیگری مثل نوآوری، زیستگاه شهری، تغییر موقعیت و برابری و تنوع نیز جوایزی را اهدا می کند.

آسمان خراش میسیساگا
جان اندرتون، نایب‌رئیس و خزانه دار این پروژه اعلام کرد که برای آن ها افتخار بزرگی است که یک سازمان معتبر شهرسازی در سطح جهانی، این پروژه را به رسمیت شناخته و جایزه ویژه ای به آن‌ اهدا کرده است. او در این رابطه گفت: برج های M۱ و M۲ و کل مجموعه M City باعث غنای شهر میسیساگا شده و نام اینجا را در خط مقدم ساخت و توسعه شهری در صحنه جهانی مستحکم کرده است. برج های M۱ و M۲ بلندترین ساختمان های تکمیل شده میسیساگا هستند و به مرکز شهر، شکل تازه ای داده اند.
او ادامه داد: این برج ها توسط CORE Architects طراحی شده اند و دارای طراحی موج دار متمایزی هستند که با بالا آمدن ساختمان ها در هر چند طبقه، به نوبت به سمتی کج می شوند و در یک الگوی تکراری روبروی هم قرار می گیرند. این هندسه منحصربه‌فرد، حس حرکت سیال و سبکی جرم را ایجاد می کند و جلوه خاصی به شهر می دهد.
اندرتون به علاوه به این نکته اشاره کرد که ادغام ساختمان ها با منظره خیابان هم اهمیت خاصی دارد. در پشت بام این آسمان خراش ها، امکانات رفاهی متعددی از پیست اسکیت گرفته تا فروشگاه های متعددی طراحی شده که باعث حس سرزندگی مضاعف در این برج ها می شود.
در عین حال مجموعه M City دارای بیش از دو هکتار زمین و پارک عمومی نیز هست.

m city
خبر آنلاین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *