مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از وجود ۳۷۰۰ هکتار بافت فرسوده شهری در قم خبر داد و گفت: در حال حاضر ۶۴۰۰ واحد در بافت فرسوده در دست نوسازی است.

به گزارش اخبار ساختمان، محمد آیینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان این که حدود ۳۷۰۰ هکتار بافت فرسوده و ناکارآمد شهری و حدود ۱۲۰ هزار بنای ناپایدار در قم داریم، گفت: در سفر رئیس جمهور به استان قم مجموعه واحدهایی که توسط مردم و با حمایت دولت و شهرداری در حوزه بازآفرینی شهری و بافت فرسوده به بهره برداری رسید بیش از ۱۵۰۰ واحد بود که بیشترین حجم افتتاح ها را به خود اختصاص داد.
آیینی افزود: در مجموع بیش از ۶۴۰۰ واحد در قم در دست نوسازی است که در استان قم تمرکز بیشتر بر روی شهر قم است.
وی اظهار کرد: از کسانی که در این ۳۷۰۰ هکتار بافت فرسوده و ناکارآمد شهری زندگی می کنند می خواهیم هرچه سریعتر به فکر نوسازی واحدهای خود باشند.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از وجود برخی مشوق ها با حمایت دولت و شهرداری برای افرادی که در بافت فرسوده زندگی می کنند، خبر داد و گفت: دریافت پروانه با ۵۰ درصد تخفیف، استفاده از تسهیلات مختلف نهضت ملی مسکن، ساخت یک طبقه تشویقی، استفاده از تسهیلات ویژه در خصوص پارکینگ و یک درب اضافه از جمله بسته تشویقی ویژه مالکان ساکن در بافت فرسوده است.
آیینی در ادامه با اشاره به طرح فاز ۵ عمار یاسر و بهره برداری از آن گفت: شرکت بازآفرینی شهری در این خصوص بیش از ۱۷۵ میلیارد تومان زمین برای تهاتر با املاک در اختیار شهرداری قرار داد و با همکاری شهرداری قم این فاز به مرحله بهره برداری رسید.
وی افزود: در بافت پیرامون امامزاده موسی مبرقع (ع) هم بیش از ۶۳ پلاک توسط مجموعه باز آفرینی شهری به ارزش ۴۴۰ میلیارد تومان آزادسازی شد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *