با حضور وزیر راه و شهرسازی در شهر جدید سهند آذربایجان شرقی به طور همزمان ۱۱ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی روستایی و شهری و مرکز کارآفرینی شهر جدید سهند افتتاح شد.

به گزارش اخبار ساختمان، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح بیش از ۱۱ هزار واحد مسکونی که به صورت همزمان با حضور در شهر جدید سهند انجام شد، با اشاره به پروژه های متعددی که در سفر به استان آذربایجان از جمله راه‌آهن بستان آباد_خاوران افتتاح شد، اظهار کرد: این پروژه ها به ویژه در حوزه تکمیل کریدورهای حمل و نقلی دارای اثرات مهم اقتصادی برای آینده کشور است.
وی در ادامه به افتتاح پروژه های نهضت ملی مسکن و دشواری های روند ساخت مسکن اشاره کرد و گفت: در این مسیر بزرگ مشکلات و چالش های زیادی از جمله تامین زمین، تامین منابع مالی برای ساخت، خدمات زیربنایی، عملیات ساخت و تسهیلات بانکی و..‌. وجود دارد.

۳۲ هزار هکتار زمین برای نهضت ملی مسکن، چهار برابر مسکن مهر

وی با بیان اینکه دولت و وزارت راه و شهرسازی اهتمام ویژه برای ساخت مسکن و تامین خانه برای مردم دارد، افزود: در کل مساکن مهر در سال های گذشته هشت هزار هکتار زمین تامین شد اما تا امروز بیش از ۳۲ هزار هکتار یعنی تقریبا چهار برابر مسکن مهر زمین برای نهضت ملی مسکن تامین شده است.
وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: همچنین باید طرح هادی اصلاح شود تا احتکار زمین در روستاها نیز از بین برود.

برآورد رشد ۱۰۰ درصدی صدور پروانه در بافت های فرسوده

بذرپاش بافت های فرسوده را از دیگر هدفگذاری ها برای تامین مسکن و یکی از بهترین روش ها در این بخش دانست و گفت: با بسته ۱۹بندی ابلاغ شده در این حوزه، نوسازی بافت فرسوده و تامین مسکن در این بافت سرعت گرفت تا جایی که ۳۰۰ درصد رشد صدور پروانه در شهر تهران در دوماهه نخست امسال را به دنبال داشت.
وی ادامه داد: با اقداماتی که در حال انجام است، رشد ۱۰۰ درصدی صدور پروانه در بافت های فرسوده در همه شهرها برآورد شده است.

امسال ۴۰۰ هزار متقاضی زمین تحویل می گیرند

وزیر راه و شهرسازی در ادامه به موضوع خودمالکی و تامین زمین برای ساخت خانه های ویلایی و یک طبقه اشاره کرد و گفت: تأکید بر ساخت خانه های ویلایی برای زندگی ایرانی تر، اسلامی تر و سازگار با فرهنگ ملی برای هموطنان است.
وی افزود: ۴۰۰ هزار متقاضی، زمین برای ساخت خانه ویلایی تا پایان سال دریافت خواهند کرد.

ساخت شهرک در ۵۰ نقطه از کشور

بذرپاش محور بعدی را تکمیل مسکن های مهر دانست و افزود: تا پایان سال بیش از ۷۰ هزار واحد مسکن مهر را تکمیل کرده و تحویل مردم خواهیم داد.
وزیر راه و شهرسازی سیاست دیگر در نهضت ملی مسکن را شهرک سازی دانست و گفت: ساخت شهرک در ۵۰ نقطه از کشور هدفگذاری شده و از سرمایه گذاران دعوت می شود در این فرایند مشارکت کنند.

طراحی ۲۷ شهر ساحلی در حاشیه دریای عمان و خلیج فارس

وی ادامه داد: ۲۷ شهر ساحلی در حاشیه دریای عمان و خلیج فارس طراحی شده تا همه استان های فاقد ساحل نیز با استان های ساحلی هم پیوندی داشته باشند و از اقتصاد دریا بهره مند شوند.
بذرپاش گفت: تولید یک میلیون مسکن در سال نیاز کشور است که با قوت برای تحقق این امر تلاش می کنیم و در حوزه کنترل بازار مسکن نیز اقداماتی انجام شده و در حال انجام است.

دستور ساخت مرکز درمانی در شهر سهند

وزیر راه و شهرسازی در ادامه دستور ساخت مرکز درمانی در شهر سهند را صادر کرد و گفت: با کمک صندوق ملی مسکن هم منابع برای احداث تامین شود و هم زمین مورد نیاز آمده سازی شود.
وی تاکید کرد: یکی از اصلی ترین نیازها در خدمات روبنایی شهرهای جدید مجموعه درمانی است.

هشت مدرسه در یک سال و نیم آینده در شهر جدید سهند احداث می شود

بذرپاش درباره افتتاح مرکز کارآفرینی در شهر جدید سهند گفت: مرکز کارآفرینی یکی از اقدامات مهم برای اشتغال جوانان و بانوان در شهرهای جدید است.
وی همچنین خاطر نشان کرد: هشت مدرسه نیز ظرف مدت یک تا یک سال و نیم آینده در شهر جدید سهند احداث می شود تا مجموع تعداد مدارس این شهر به ۱۶ باب برسد.
گفتنی است، جزئیات بهره برداری از واحدهای مسکونی در شهرهای مختلف استان شامل ۲۴ پروژه گروه های ساخت چندخانواری در قالب طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای میانه، بستان‌آباد، اهر، مراغه، مرند، واحد مسکونی خودمالکی روستایی در سطح استان و واحد مسکونی خودمالکان شهری در سطح استان می شود.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *