رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از وجود ۲۰‌ هزار واحد مسکونی دولتی ساز خبر داد که برای تکمیل منتظر وام بانکی مکمل هستند.

به گزارش اخبار ساختمان، اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن گفت: حدود ۲۰‌ هزار واحد نهضت ملی که توسط بنیاد مسکن در شهرها و روستاها در حال احداث است بالای ۷۰‌ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که مالکان این واحدها منتظر پرداخت متمم وام مسکن شهری هستند.
نیکزاد افزود: با توجه به اینکه وام های مسکن در شهرها به ۵۵۰ میلیون تومان افزایش یافت با پرداخت ما‌به‌التفاوت وام تلاش می کنیم تا حداکثر در سه ماه آینده ۲۰‌ هزار واحد با پیشرفت بالای فیزیکی تمام شده و تحویل مردم شود.
وی تصریح کرد: در تلاش هستیم تا با پرداخت متمم تسهیلات تا پایان شهریور و قبل از بازگشایی مدارس ۵۰‌ هزار واحد تکمیل و تحویل مردم شود.
نیکزاد یادآور شد: با تکمیل و تحویل ۵۰‌ هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن تعداد واحدهای احداث، تکمیل و تحویل شده توسط این بنیاد به ۱۹۷‌ هزار واحد خواهد رسید.
وی خاطرنشان کرد: استانداران پیگیر پرداخت وام هستند و در این باره با بانک ها جلساتی تشکیل شده است تا روند تخصیص تسهیلات به مالکان واحدهایی که پیشرفت ساخت واحدهایشان مناسب است تسریع شود.
بر اساس اعلام رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، هم اکنون ۴۵۵‌ هزار واحد نهضت ملی در شهرها و روستاها توسط آن بنیاد اجرایی شده که از این میزان، ۱۴۷‌ هزار واحد به متقاضیان تحویل شده و ۳۰۸‌ هزار واحد نیز در سراسر کشور با پیشرفت های متفاوت در دست اجرا قرار دارد.
دنیای اقتصاد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *