دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران از موافقت با الحاق ۱۸۸ هکتار اراضی به محدوده مهستان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن و طرح جوانی جمعیت، خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، خسرو دانشجو دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران با اعلام برگزاری نوزدهمین جلسه شورا در تشریح جزییات مهمترین تصمیم های اخذ شده در این شورا، گفت: در نوزدهمین جلسه شورا با الحاق ۱۸۸ هکتار اراضی به محدوده شهر جدید مهستان (هشتگرد) در راستای طرح نهضت ملی مسکن و طرح جوانی جمعیت موافقت شد.
دانشجو ادامه داد: اراضی ۱۸۸ هکتاری که به مهستان الحاق می شود شامل دو قطعه زمین یکی به وسعت ۱۳۸ هکتار و دیگری به وسعت ۵۹ هکتار است. الحاق های جدید با هدف تولید مسکن و تامین سرانه های خدماتی مورد نیاز شهر جدید مهستان انجام شده است.
وی افزود: مهستان به دلیل نزدیکی به دو شهر پرجمعیت کرج و تهران از اهمیت ویژه ای برخوردار است و با تاکید اعضای شورا، ساخت مسکن در الحاق های جدید باید هرچه سریعتر انجام شود.
دانشجو دستور بعدی بررسی شده در جلسه نوزدهم شورا را به موضوع انتزاع روستای نصرت آباد از حریم شهر الوند مرتبط دانست.
وی توضیح داد: مغایرت های اساسی مصوبات کمیسیون ماده ۵ تهران در ارتباط با مصوبه پیشین شورا با موضوع مکانیابی ضوابط و مقررات ساخت بناهای بلندمرتبه در محدوده شهر تهران نیز مورد بررسی قرار گرفت.
به گفته وی، مقرر شد شهرداری تهران با هدف اجرای مصوبه پیشین شورا در این زمینه، هرچه سریع تر نقشه های پهنه ها و راسته های بلندمرتبه سازی را به همراه ضوابط و مقررات پیشنهادی به دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارایه دهد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *