مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اعلام اینکه در حال حاضر ۱۴۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید در حال ساخت است از عملیاتی شدن فرآیند ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، علیرضا جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید روند اجرای نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید را تشریح کرد و گفت: هم‌اکنون ۱۴۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید در حال ساخت است.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با مجموع مدل های مختلف مشارکت، پروژه های خودمالکی و همچنین صدور پروانه، تعداد واحدهای در دست اجرای نهضت ملی در سراسر کشور به ۲۰۰ هزار واحد رسیده است.

بهره برداری بخشی از واحدهای نهضت ملی شهرهای جدید در سه ماه ابتدای ۱۴۰۳

جعفری توضیح داد: تعدادی از واحدهای نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید تکمیل شده است و در حال آماده سازی و تکمیل زیرساخت ها و محوطه های آن هستیم که در سه ماهه ابتدای سال آتی تحویل خواهد شد.
گفتنی است، طرح نهضت ملی مسکن از جمله طرح های کلان دولت سیزدهم است که بر اساس آن، دولت تعهد کرده است تا زمینه را برای احداث چهار میلیون واحد مسکونی در شهرها و روستاها فراهم کند. هم‌اکنون و بر اساس اعلام مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی واحدهای در دست اجرای نهضت ملی مسکن به بیش از یک میلیون و ۹۳۰ هزار واحد رسیده است.
بر اساس این طرح، مقرر شده است تا در شهرهای جدید ۶۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن طی دولت سیزدهم وارد مراحل ساخت شود.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *