عضو هیات مدیره انجمن ایمنی و مهندسی حریق استان تهران از وجود ۱۳۴ هزار ساختمان ناایمن در کشور خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، مهدی بستانچی در همایش فناوری های مهندسی ایمنی حریق که با موضوع بررسی حریق بیمارستان گاندی در سالن همایش های دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، گفت:‌ ایمنی مساله مهمی است که متاسفانه آنطور که باید در کشورما به آن توجه نمی شود. جالب است که مردم هنگام خرید یک خانه به جنس دستگیره در و شیرآلات و … هم توجه می کنند، اما به ایمنی آن توجهی ندارند و بر ایشان سوال نمی شود که مصالح و مقاومت یک ساختمان چطور است. این موضوعی است که باید با فرهنگسازی و تغییر قوانین نسبت به آن اقدام شود.
وی ادامه داد: ما در کل کشور ۱۳۴ هزار ساختمان ناایمن داریم همچنین در تهران ۳۳ هزار ساختمان ناایمن داریم که وضعیت حدود ۷۱ ساختمان بحرانی است. به عبارتی با وضعیت این ساختمان های بحرانی باید بگوییم که ۷۱ ساختمان دارای وضعیت مشابه پلاسکو و متروپل هستند و در پایتخت فعالیت دارند.
بستانچی ادامه داد: متأسفانه در مورد نمای ساختمان ها نیز دستورالعمل مناسبی نداریم و بسیاری از کارفرماها و سازندگان ساختمان مسأله ایمنی را کار فانتزی می بینند. بنابراین باید فرهنگ سازی شود و تقاضا میان مردم ایجاد شود.
عضو هیات مدیره انجمن ایمنی و مهندسی حریق استان تهران در مورد همکاری شرکت های دانش بنیان در زمینه ایمنی ساختمان ها نیز گفت: در این حوزه ۳۰ شرکت دانش بنیان شناسایی کردیم و اگر حوزه به لحاظ اقتصادی هم جذاب باشد قطعاً آمار شرکت ها بیشتر می شود.
ایسنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *