بر اساس اعلام شرکت عمران شهرهای جدید، ۱۰۳ پروژه با هزینه ۹۳۸ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۲ هزار و ۳۴۷ نفر در ۱۴ شهر جدید آماده افتتاح است.به گزارش اخبار ساختمان، بر اساس اعلام شرکت عمران شهرهای جدید، پروژه های آماده افتتاح و بهره برداری شهرهای جدید شامل ۱۰۳ پروژه با هزینه ۹۳۸ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۲ هزار و ۳۴۷ نفر در ۱۴ شهر جدید است.
جزئیات ۱۰۳ پروژه آماده افتتاح و بهره برداری شهرهای جدید به تفکیک شامل این موارد است: چهار پروژه با ۶۳۰ میلیون ریال اعتبار با اشتغالزایی ۱۲۰ نفر در شهر جدید اندیشه، ۱۹ پروژه به اعتبار یکهزار و ۱۴۶ میلیون ریال و اشتغالزایی ۷۵۲ نفر در شهر جدید پردیس، هشت پروژه با اعتبار ۸۶۸ میلیون ریال اعتبار با اشتغالزایی ۳۰۰ نفر در شهر جدید پرند، سه پروژه با اعتبار یکهزار و ۳۱۷ میلیون ریال و اشتغالزایی ۴۲۵ نفر در شهر جدید مهستان، ۱۴ پروژه با اعتبار ۷۲۹ میلیون ریال با اشتغالزایی ۱۸۵ نفر در شهر جدید فولادشهر، پنج پروژه با اعتبار ۳۳۲ میلیون ریال و اشتغالزایی ۷۵ نفر در شهر جدید مجلسی از جمله افتتاح هایی است که در شهرهای جدید سراسر کشور انجام می شود.
همچنین، ۶ پروژه با اعتبار یکهزار و ۳۷۰ میلیون ریال و اشتغالزایی ۱۰۷ نفر در شهر جدید صدرا، ۱۲ پروژه با اعتبار ۵۴۱ میلیون ریال و اشتغالزایی ۳۰ نفر در شهر جدید بینالود، چهار پروژه با اعتبار ۳۴۸ میلیون ریال و اشتغالزایی ۳۰ نفر در شهر جدید گلبهار، هفت پروژه با اعتبار ۲۱۷ میلیون ریال و اشتغالزایی ۷۵ نفر در شهر جدید رامشار، ۲ پروژه با اعتبار ۱۶۰ میلیون ریال و اشتغالزایی ۲۰ نفر در شهر جدید رامین، پنج پروژه با اعتبار ۴۸۴ میلیون ریال و اشتغال زایی ۱۴۹ نفر در شیرین شهر، ۱۲ پروژه با اعتبار یکهزار و ۲۱۰ میلیون ریال و اشتغالزایی ۶۷ نفر در شهر جدید سهند و ۲ پروژه با اعتبار ۲۵ میلیون ریال و اشتغالزایی ۱۲ نفر در شهر جدید علوی از دیگر پروژه هایی است که توسط شرکت عمران شهرهای جدید به افتتاح می رسد.
افتتاح های هفته دولت شرکت عمران شهرهای جدید به تفکیک کاربری در هفته دولت نیز شامل این موارد است:
در شهر جدید بینالود در استان خراسان رضوی ۱۲ پروژه شامل پنج پروژه آماده سازی و محوطه سازی، سه پروژه شبکه زیربنایی، چهار پروژه شبکه معابر افتتاح می شود.
در شهر جدید پردیس در استان تهران ۱۹ پروژه شامل ۶ پروژه آموزشی، چهار پارک و فضای سبز، چهار مرکز تجاری، ۲ فضای مذهبی، سه فضای ورزشی به افتتاح می رسد.
در شهر جدید پرند در استان تهران در مجموع هشت پروژه شامل ۶ پروژه آموزشی، یک پروژه مذهبی و یک پروژه روبنایی افتتاح می شود.
در شهر جدید سهند در استان آذربایجان شرقی ۱۲ پروژه شامل سه پروژه آماده سازی و محوطه سازی، یک پروژه آموزشی، یک مرکز تجاری، سه پروژه شبکه معابر، چهار پروژه روبنایی بهره برداری می شود.
در شهر جدید صدرا در استان فارس، ۶ پروژه شامل یک پروژه آماده سازی و محوطه سازی، ۲ پروژه زیربنایی، ۲ پروژه شبکه معابر، یک پروژه مذهبی، به بهره برداری می رسد.
در شهر جدید علوی در استان هرمزگان نیز در مجموع ۲ پروژه شامل پارک و فضای سبز و ورزشی افتتاح می شود.
در شهر جدید مجلسی در استان اصفهان در مجموع پنج پروژه شامل یک پروژه آماده سازی و محوطه سازی، ۲ پروژه آموزشی، یک پارک و فضای سبز، یک پروژه زیربنایی، بهره برداری می شود.
برنامه افتتاح برای شهر جدید اندیشه در استان تهران نیز در مجموع چهار پروژه شامل یک پروژه زیربنایی، ۲ پروژه فرهنگی و یک پروژه ورزشی است.
در شهر جدید رامشار در استان سیستان و بلوچستان مجموعا افتتاح هفت پروژه برنامه ریزی شده است که شامل یک پارک و فضای سبز، پنج شبکه زیربنایی و یک پروژه فرهنگی است.
در شهر جدید رامین در استان نیز ۲ پروژه شامل یک پارک و فضای سبز و یک فضای ورزشی افتتاح می شود.
در شهر جدید شیرین شهر در استان خوزستان نیز در مجموع پنج پروژه افتتاح می شود که این پروژه ها شامل یک فضای آموزشی، یک پارک و فضای سبز، یک شبکه زیربنایی، یک پروژه شبکه معابر و یک پروژه ورزشی است.
در شهر جدید فولاد شهر در استان اصفهان افتتاح ۱۴ پروژه شامل ۲ پروژه آماده سازی و محوطه سازی، یک پارک و فضای سبز، ۲ مرکز تجاری، یک شبکه زیربنایی، چهار شبکه معابر، ۲ مرکز فرهنگی، یک مرکز مذهبی و یک پروژه روبنایی در برنامه است.
در شهر جدید گلبهار در استان خراسان رضوی نیز چهار پروژه شامل ۲ پروژه آموزشی و ۲ پروژه تجاری افتتاح می شود.
در شهر جدید هشتگرد در استان البرز ۲ پروژه شامل یک پروژه آماده سازی و محوطه سازی و یک پروژه ورزشی به بهره برداری می رسد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *