معاون وزیر راه و شهرسازی در حوزه نوسازی بافت ‌‌‌فرسوده و کاهش سکونتگاه های غیررسمی با تشریح روند تسهیل صدور سند برای ساکنان محله های غیررسمی، اعلام کرد: ‌‌‌ یک میلیون مسکن در سکونتگاه غیررسمی باید نوسازی و مقاوم سازی شوند و برای نوسازی و مقاوم سازی نیاز به دریافت پروانه ساخت است تا متقاضیان بر اساس آن بتوانند پروانه تخریب و نوسازی و همچنین تسهیلات بانکی مختص نوسازی بافت ‌‌‌فرسوده دریافت کنند.

به گزارش اخبار ساختمان، محمد آیینی در این باره گفت: بر اساس بند «م» تبصره ۱۱ قانون بودجه امسال، متقاضیان دریافت سند در سکونتگاه های غیررسمی تا پایان اسفندماه فرصت دارند در سامانه تسهیلات شرکت بازآفرینی شهری ایران به آدرس facility.udrc.ir ثبت نام کنند. تاکنون نیز ۲۲‌ هزار نفر متقاضی دریافت سند در سکونتگاه های غیر‌رسمی در این سامانه ثبت نام کرده اند.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت‌‌‌: اساسی ترین و مهم ترین اقدام ساماندهی‌‌‌ در این سکونتگاه ها، اعطای سند مالکیت به صاحبان اعیانی با شرایط خاص بوده که بتوانند پس از دریافت سند رسمی‌‌‌، پروانه نوسازی دریافت کنند و نسبت به نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مذکور اقدام کرده و از سیستم مالی و اعتباری کشور بتوانند نسبت به دریافت تسهیلات مالی اقدام کنند.
آیینی با اشاره به اینکه بیش از ۹۵‌ درصد واحدهای مسکونی از خدمات شهری آب و برق برخوردار و حدود ۷۰‌ درصد منازل، گازکشی شده است، تصریح کرد: اکثر محلات در سکونتگاه ها با ساخت و ساز غیررسمی به استناد قانون دارای خدمات زیربنایی و رو‌بنایی ولو به عنوان انشعاب موقت شده اند.
دنیای اقتصاد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *