دبیر انجمن صنفی انبوه سازان مسکن و ساختمان چهارمحال و بختیاری گفت: گرانی روزافزون مصالح ساختمانی روند تکمیل و بهره برداری از پروژه های خودمالکی نهضت ملی مسکن را غیرممکن کرده است.

به گزارش اخبار ساختمان، سید مصطفی علوی در ادامه گفت: شرایط خاص بازار به نحوی است که امکان ساخت و تکمیل مسکن در قالب پروژه های خودمالکی بسیار سخت و غیرممکن شده است زیرا قیمت مصالح به صورت افسارگسیخته و روزانه در حال افزایش است.
دبیر انجمن صنفی انبوه‌ سازان مسکن و ساختمان استان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: متقاضیانی که با تشکیل گروه های چند نفره در پی خانه دار شدن از روش تسهیلات خودمالکی بودند با چالش جدی مواجه شده اند و تکمیل مسکن برای آنها بسیار سخت و پیچیده شده است.
وی بیان کرد: خرید مسکن برای طیف وسیعی از اقشار جامعه غیرممکن شده است و صرفاً برخی از کارکنان بانک ها یا موسسات مالی که از وام های کلان استفاده می کنند امکان خرید مسکن وجود دارد.
علوی افزود: مشکلاتی مانند قیمت گذاری ناعادلانه و روش های نادرست تامین مالی سبب شده است پروژه های انبوه‌ سازی در قالب نهضت ملی مسکن هم ناموفق باشند.
دبیر انجمن صنفی انبوه سازان مسکن و ساختمان استان چهارمحال و بختیاری گفت: قیمت گذاری غیرکارشناسانه در استان چهارمحال سبب شده تا بخشی از انبوه سازان برای ادامه فعالیت صنفی راهی استان هایی مانند اصفهان یا بوشهر شوند.
وی افزود: سودهای غیرمتعارف بانک ها در حوزه تسهیلات مسکن وضع کرده اند این صنعت را در آستانه نابودی قرار داده است.
علوی گفت: رکود بازار مسکن سبب شده که بسیاری از مشاغل مرتبط با صنعت ساختمان حذف شوند و بیکاری بین کارگران ماهر و ساده این صنعت روز به روز افزایش یابد.
بازار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *