متقاضیان خرید واحدهای مسکن مهر از بروز یک مورد عجیب در زمان معامله این واحدها خبر می دهند.

به گزارش اخبار ساختمان، یکی از خریداران مسکن مهر در این باره گفت: هفته گذشته با مالک یکی از واحدهای مسکن مهر فاز ۶ برای خرید به توافق رسیدیم.
وی ادامه داد: با توجه به کلاهبرداری های صورت گرفته در گذشته توسط برخی بنگاه های املاک، فروشنده و خریدار باید در زمان نقل و انتقال به شرکت عمران پرند مراجعه کرده و استعلام های مربوطه را انجام دهند.
وی افزود: پس از این مرحله از واحد مسکونی بازدید کردم که پیمانکار پروژه درخواست ۲۰ میلیون تومان مالیات کرد!
وی تصریح کرد:‌ وقتی گفتم مالیات مسکن مهر ۳۰۰ هزار تومان است، نماینده پیمانکار عنوان کرد این ۲۰ میلیون تومان هزینه نگهداری واحدهای مسکن مهر است که ما آنرا در قالب مالیات دریافت می کنیم!
وی خواستار نظارت شرکت عمران شهر پرند و جلوگیری از این کلاهبرداری نوین شد و گفت:‌ به نظر می رسد شرکت عمران نظارت موثری بر عملکرد پیمانکاران ندارد و روی موضوعات دیگر تمرکز کرده است.
اساسا پیمانکاران پروژه های مسکن مهر در جایگاهی قرار ندارند که از مالکان این واحدها مالیات مطالبه کنند. مسئله ای که شرکت عمران شهر پرند لازم است برای جلوگیری از آن سریع تر وارد عمل شود.
بر اساس تبصره ۱۱ بودجه ۱۴۰۲ میزان مالیات پروژه های‌ مسکن‌ مهر بابت‌ هر واحد مسکن‌ مهر برای‌ سال های‌ ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۲ در پروژه های‌ تفاهمنامه‌ سه‌ جانبه‌ با سازندگان و تعاونی‌ ها و پیمانکاران فرعی‌ طرف قرارداد با آنها با هر نوع قرارداد و با معرفی‌ وزارت راه و شهرسازی‌ سه‌ میلیون ریال (۳۰۰ هزار تومان) برای‌ هر واحد تعیین‌ شده و هیچگونه‌ مالیات دیگری‌ به‌ غیر از مالیات بر ارزش افزوده بابت‌ خرید مصالح‌ به‌ این‌ پروژه ها تعلق‌ نمی گیرد.
اعتمادآنلاین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *