رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو مرد و دو زن که با شگرد نشر آگهی اجاره آپارتمان با مبلغ کمتر از عرف بازار در یکی از سایت های درج رایگان آگهی اقدام به کلاهبرداری از مستاجران کرده بودند، خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، سردار علی ولیپور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: به دنبال اعلام چندین گزارش مبنی بر کلاهبرداری‌ از مستاجران در پایتخت، موضوع رسیدگی به پرونده در دستورکار تیمی از از کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و بنابر حساسیت موضوع کارآگاهان وارد عمل شدند و در تحقیقات میدانی خود پی بردند، چهار نفر شامل دو زن و دو مرد با چرب زبانی و جعل اسناد چندین ملک را به ۴۰ شاکی در تهران اجاره داده و پس از دریافت پول رهن متواری شده اند.
رئیس پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد:‌ کارآگاهان پایگاه دهم پلیس آگاهی در نخستین گام با اقدامات اطلاعاتی، هویت کلاهبرداران حرفه ای را شناسایی کردند. در ادامه هماهنگی با مقام قضایی برای دستگیری این افراد انجام شد و متهمان در یک عملیات منسجم پلیسی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند.
ولی‌پورگودرزی با اشاره به انجام بازجویی از متهمان دستگیر شده، گفت: کارآگاهان با تحقیقات گسترده میدانی و همچنین در جریان بازجویی های انجام شده از متهمان متوجه شدند که این افراد قصد داشتند تا مجدد این اعمال مجرمانه را انجام دهند. متهمان نیز در مقر پلیس آگاهی به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری با شگرد اجاره آپارتمان با قیمت کمتر از عرف بازار از ۴۰ مالباخته اعتراف کردند. این افراد آگهی خود را در یکی از سایت های معروف انتشار آگهی منتشر کرده بودند.
وی با اشاره به تشکیل پرونده برای متهان دستگیر شده گفت:‌ متهمان با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر مال باختگان در اختیار کارآگاهان پایگاه دهم پلیس آگاهی قرار گرفتند.
ایسنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *