مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از کاهش ۲۰ درصدی قیمت مسکن با اجرای طرح نظارت بر بنگاه های املاک خبر داد و گفت‌: در هفته حدود ۲۰ بنگاه‌ متخلف پلمب می شوند.

به گزارش اخبار ساختمان، حسین جنتی در ادامه گفت: از ابتدای اجرای طرح نظارت بر عملکرد بنگاه های املاک استان تهران تا امروز قیمت مسکن به طور متوسط 20 درصد کاهش یافته است.
وی افزود: به‌عنوان مثال در شهر جدید پردیس در همان هفته اول برخورد با بنگاه های متخلف بیش از 25 درصد قیمت مسکن کاهش یافت.
وی تصریح کرد: در سطح استان تهران نیز حداقل 20 درصد کاهش قیمت تاکنون ثبت شده است. این کاهش قیمت در دو مرحله اجرا طرح برخورد با بنگاه های املاک متخلف و غیرمجاز استان روی داده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اعلام اینکه هر هفته حدود 20 بنگاه متخلف در استان تهران پلمب می شود، گفت: این بنگاه ها دو نوع تخلف دارند؛ یکی اینکه بنگاه ها مجوز فعالیت ندارند. دومین مورد تخلف نیز مربوط به بنگاه هایی است که مجوز فعالیت دارند اما به دلیل تخلفاتی از جمله دریافت کمیسیون بالاتر از نرخ های مصوب و عدم صدور کد رهگیری با آنها برخورد شده و پلمب می شوند.
وزارت راه و شهرسازی با همکاری تعزیرات حکومتی از تابستان امسال تا امور طی دو مرحله طرح ساماندهی مشاوران املاک را در سراسر کشور اجرایی کرده است. به گفته وزیر راه و شهرسازی خروجی اجرا این طرح و برخورد با بنگاه های متخلف کاهش 20 تا 30 درصدی قیمت‌ مسکن بوده است.
تسنیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *