شیشه رنگی از رایج‌ترین شیشه ‌های مورد استفاده در فضاهای مختلف اداری و تجاری، مساجد و داخل ساختمان‌ها به‌شمار می‌رود. از شیشه رنگی در متریال و ابعاد مختلف به منظور جداسازی بخش‌هایی از فضاهای داخلی و خارجی استفاده می‌شود که جلوه مدرن و لوکسی به آن فضا می‌بخشد.

به گزارش اخبار ساختمان،شیشه رنگی از رایج‌ترین شیشه ‌های مورد استفاده در فضاهای مختلف اداری و تجاری، مساجد و داخل ساختمان‌ها به‌شمار می‌رود. از شیشه رنگی در متریال و ابعاد مختلف به منظور جداسازی بخش‌هایی از فضاهای داخلی و خارجی استفاده می‌شود که جلوه مدرن و لوکسی به آن فضا می‌بخشد.

شیشه‌ های رنگی در انواع مختلفی همچون گلس برد یا شیشه وایت برد، پارتیشن شیشه رنگی، شیشه رنگی سنتی، دیوارپوش شیشه ‌ای و شیشه رنگی بین کابینتی ساخته می‌شوند. از افزودن شیشه رنگی در فضاهای مختلف می‌توان برای پوشاندن ایرادها، افزایش زیبایی و مدرنیته کردن محیط استفاده کرد.

کاربرد شیشه‌ های رنگی

در زمان‌های گذشته شیشه رنگی و شیشه رنگی سنتی بیشتر به عنوان درب در بخش‌های مختلف مساجد به منظور جداسازی به کار می‌رفت اما امروزه شیشه‌ های رنگی به خصوص شیشه لاکوبل، در فضای اداری و تجاری بسیار کاربرد دارند.

شیشه‌های لاکوبل در انواع مختلفی همچون مات یا شفاف ساخته می‌شوند. از شیشه رنگی به عنوان درب یا دیوار شیشه‌ای برای تقسیم‌بندی فضای اداری و تجاری، فضای داخلی و خارجی ساختمان، جداسازی حمام و سرویس بهداشتی، فضای آشپزخانه و منازل استفاده می‌شود. از دیگر کاربردهای شیشه‌ رنگی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از شیشه رنگی در دکوراسیون داخلی یا خارجی منازل و فضای ساختمان
 • از شیشه رنگی در ساخت لوازم منازل استفاده می‌شود.
 • برای ساخت انواع ویترین یا میزهای شیشه‌ای از شیشه رنگی و شیشه لاکوبل استفاده می‌شود.
 • ساخت دیوارپوش و کف‌پوش
 • ساخت اکسسوری و مبلمان
 • استفاده از شیشه رنگی در صنایع مختلف همچون لامپ‌سازی، ساختمان‌سازی، خودروسازی، جواهرسازی و لوازم جانبی منازل

تتراگلس انواع مختلف شیشه رنگی را در جنس و ابعاد مختلف ارائه می‌دهد. برای خرید شیشه رنگی می‌توانید به وبسایت مجموعه تتراگلس بپیوندید و انواع محصولات موجود را بررسی و با توجه به سلیقه و نیاز خود، بهترین گزینه را تهیه کنید.

دیوارپوش شیشه ‌ای

دیوارپوش شیشه ‌ای سبک جدیدی در صنعت ساختمان به‌شمار می‌رود که در انواع مختلفی ساخته می‌شود. از انواع شیشه دیوارپوش می‌توان به مواردی همچون سکوریت، رنگی، مات و فلوت اشاره کرد. معمولا دیوارپوش‌ها کیفیت و مقاومت بالایی دارند.

از دیوارپوش شیشه‌ای می‌توان برای زیبایی فضای داخلی اداره مطابق با تم فضا استفاده کرد. از این نوع شیشه رنگی برای مراکز تجاری، اداری، درمانی و به خصوص در فضای داخلی منازل استفاده می‌شود و دیوارپوش از جنس شیشه‌ یک عنصر دکوراتیو برای نمای داخلی و خارجی فضاهای مختلف محسوب می‌گردد.

برای چسباندن و نصب دیوارپوش شیشه‌ای در ابتدا عمل خط‌کشی و تراز دیوار و بعد نصب آن با کمک چسب مخصوصی انجام می‌شود. از مزایای این دیوار شیشه‌ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای انواع رنگ متنوع
 • وزن کم
 • نصب آسان
 • ضد خط و خش
 • دارای انواع مات و شفاف
 • مدرن و شیک بودن

وایت برد شیشه ‌ای

رد شناخته شده است، کاربرد بسیاری در زمینه آموزشی و برای فضاهای مختلف به خصوص در مراکز تجاری و اداری دارد. از زمان‌های گذشته استفاده از تخته وایت برد در مراکز اداری و آموزشی رایج بوده است.

معمولا برای ساخت این نوع تخته از شیشه‌های کریستال یا سوپر کلیر استفاده می‌شود که مقاومت بالایی در برابر خط و خش دارند و همچنین دارای صفحه‌ای شفاف و صاف هستند.

برای ساخت گلس برد از شیشه‌های رنگی نیز استفاده می‌شود که طرح و ابعاد آن بستگی به سلیقه متقاضی دارد. گلس برد از سه قسمت زهوار، صفحه اصلی و صفحه پشتی تشکیل شده است. از شیشه وایت برد می‌توانید برای نوشتن با ماژیک بر روی آن و چسباندن تصاویر و… استفاده کنید.

شیشه رنگی بین کابینتی

امروزه استفاده از شیشه رنگی به جای سرامیک یا کاشی بسیار رایج شده است زیرا جلوه زیبایی به فضای آشپزخانه می‌بخشد. معمولا ضخامت شیشه‌های مخصوص آشپزخانه از 6 الی 8 میلی‌متر متغیر است. این نوع شیشه‌ها را برای روی سینک، روی میز، بر روی دیوار و فضای بین کابینت‌ ها استفاده می‌کنند.

شیشه‌ های رنگی بین کابینتی از جنس مقاوم در برابر ضربه یا خط و خش هستند. از مزایای شیشه بین کابینتی می‌توان به قابلیت سوراخ کردن آن به منظور قرار دادن پریز، کلید، لوله آب یا گاز، نصب جا حوله و… اشاره کرد. انواع شیشه‌های مورد استفاده برای فضای آشپزخانه شامل:

 • شیشه لاکوبل دارای رنگ طبیعی شیشه
 • شیشه متلوکس با رنگ مات
 • شیشه دو رنگ
 • شیشه چاپی
 • شیشه متلاک در انواع رنگ متنوع

پارتیشن با شیشه رنگی

پارتیشن شیشه رنگی با افزایش زیبایی فضای اداری و رعایت استانداردهای لازم باعث بهره‌وری بالای کارهای اداری و نظم بخشیدن به محیط اداری می‌گردد. معمولا از شیشه‌های رنگی به منظور نظم دادن و جداسازی بخش‌های مختلف یک اداره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

افزودن شیشه رنگی در اداره باعث مدرن و لوکس بودن فضا می‌شود. پارتیشن‌های شیشه رنگی در انواع مختلفی همچون موارد زیر وجود دارند:

 • تک جداره
 • دو جداره
 • فریم‌دار

سخن پایانی

امروزه استفاده از شیشه رنگی در فضاهای مختلف اداری، تجاری، حمام، آشپزخانه، مساجد، فضاهای آموزشی و داخل منازل بسیار رایج است. شیشه رنگی در انواع مختلفی و با رنگ‌های متنوعی ساخته می‌شود و در محل مورد نظر به آسانی نصب می‌گردد.

یکی از موارد محبوب آن پارتیشن شیشه رنگی است که امروزه در فضاهای اداری به منظور جداسازی بخش‌های اداره مورد استفاده قرار می‌گیرد. از شیشه رنگی مات یا شفاف برای فضای حمام یا به عنوان پوشش دیواری در داخل منازل نیز کاربرد دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *