رییس کمیسیون عمران مجلس از ورود چینی ها از اردیبهشت ماه سال آینده به بازار مسکن کشورمان خبر داد و گفت: فقط پول و تجهیزات چینی وارد بازار مسکن ایران می شود و نه نیروی کار و پیمانکار.

به گزارش اخبار ساختمان، محمدرضا رضایی‌کوچی درباره ابهاماتی درباره استفاده از ظرفیت شرکت های چینی در بازار مسکن و تفاوت مذاکرات وزارت و شهرسازی با شهرداری تهران در همکاری با چینی ها اظهار داشت: مذاکرات شهرداری و وزارت راه و شهرسازی با چینی ها برای همکاری‌ در ساخت مسکن در یک مسیر برقرار بوده و مدل همکاری ها هم مشارکتی است.
وی ادامه داد:‌ مدل همکاری شرکت چینی در ساخت و ساز مسکن در ایران فقط سرمایه گذاری است و پول چینی ها وارد بازار مسکن می شود. قرار نیست از نیروی کار چینی در صنعت ساختمان ایران استفاده شود چراکه هم مصالح ساختمانی هم نیروی کار در حوزه مسکن وجود دارد و در این حوزه ها وابستگی خارجی نداریم.
رییس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه چینی ها ما به ازای سرمایه گذاری در ساخت سهم خواهند داشت، گفت: چینی ها به اندازه آورده خود در ساخت و ساز‌ها و از محل فروش واحد‌ها، سهم خواهند داشت.
رضایی کوچی تاکید کرد: یکی از شروط ایران برای سرمایه گذاری چینی ها در صنعت ساختمان، انتقال تکنولوژی و فناوری های نوین برای صنعتی سازی در ایران است که وارادت فناوری های نوین در ساخت مسکن نباید در حد مصالح ساختمانی باشد. تکنولوژی های جدید باید توان ساخت و ساز در صنعت ساختمان را افزایش دهد.
وی درباره جزییات مذاکرات با چینی ها و زمان آغاز مشارکت چینی ها در ساخت و ساز مسکن در ایران گفت:‌ مذاکرات به طور مداوم ادامه دارد و چینی ها این قول را داده اند که از اردیبهشت ماه سال آینده وارد بازار مسکن شوند البته این همکاری برد–برد برای ایران و چین است.
آرمان ملی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *