نماینده وزارت راه و شهرسازی در کارگروه تنظیم بازار مسکن گفت: در ۸۰ هزار بازرسی میدانی که از مشاوران املاک در سطح کشور صورت گرفت ۵۶۰۰ بنگاه املاک متخلف پلمب شد.

به گزارش اخبار ساختمان، علیرضا مهلی نماینده وزارت راه و شهرسازی در کارگروه تنظیم بازار مسکن در سفری که به یاسوج داشت در این خصوص گفت: بازرسی میدانی از مشاوران املاک در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت که در این راستا ۸۰ هزار بازرسی و ۵۶۰۰ بنگاه املاک متخلف در کشور پلمب شد.
وی تصریح کرد: در راستای تنظیم بازار مسکن، عملیات میدانی ساماندهی مشاوران املاک، شناسایی خانه های خالی از سکنه و وام های ودیعه مسکن از ۱۵ اردیبهشت سال جاری در سراسر کشور آغاز شده است.
نماینده وزارت راه و شهرسازی در کارگروه مسکن استان افزود: کارگروه تنظیم بازار مسکن و املاک کشور با دستور بازرسی و ساماندهی مشاورین املاک، نقش موثری در کاهش قیمت مسکن و اجاره بها داشته است.
وی با اشاره به بنگاه های مشاور املاک گفت: مردم باید به بنگاه هایی مراجعه کنند که پروانه کسب داشته باشد و داشتن پروانه جزء حقوق شهروندی است.
مهلی اضافه کرد: در سامانه ملی املاک و اسکان، کد رهگیری برای مستأجران در اجاره بها رایگان شده و در سراسر کشور مورد استقبال مردم قرار گرفته است و اگر مردم املاک خود را در سامانه ثبت نکنند، مشمول مالیات بر خانه های خالی خواهند شد.
نماینده وزارت راه و شهرسازی با اشاره به تخلفات بنگاه های املاک افزود: بیشترین تخلفات در این صنف نداشتن پروانه کسب، عدم درج نرخ نامه، گران فروشی در اخذ کمیسیون و استفاده از اجاره نامه های دستی و نگرفتن کد رهگیری است.
وی با اشاره به بازرسی ها و نظارت بر بازار مسکن در کشور گفت: از ابتدای آغاز این طرح تاکنون حدود ۸۰ هزار بازرسی از بنگاه های مشاور املاک در کشور انجام شده که در این بازرسی ها ۵۶۰۰ بنگاه متخلف مهر و موم و پلمب شده است.
مهلی با اشاره به روند کاهش قیمت مسکن گفت: کارگروه تنظیم بازار مسکن و املاک باعث کاهش قیمت مسکن در سراسر کشور شده است.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *