یک کارشناس بازار مسکن گفت: به دلیل سنگین شدن بار قیمتی واحدهای مسکونی که این را می شود به هر منطقه تسری داد، قیمت ها به قدری برای کسانی که در آن منطقه زندگی می کنند، سنگین شده که بعضا انگیزه ورود به بازار مسکن را از دست داده اند.

به گزارش اخبار ساختمان، داود بیگی‌نژاد در پاسخ به این پرسش که آماری دارید که میزان قراردادها چه تغییری کرده است؟ با توجه به ریزش شدید قدرت خرید مردم، کاهش قراردادهای خرید مسکن را شاهد بودیم یا خیر؟ افزود: ما از ابتدای سال دچار رکود در حوزه خرید و فروش شده ایم و این به وضوح ملموس است.
وی تصریح کرد: ما شاهد هستیم که به دلیل سنگین شدن بار قیمتی واحدهای مسکونی که این را می شود به هر منطقه تسری داد، قیمت ها به قدری برای کسانی که در آن منطقه زندگی می کنند، سنگین شده که بعضا انگیزه ورود به بازار را از دست داده اند و حتی اگر نیاز و یا تمایلی برای جابه‌جایی و اضافه کردن متراژ و یا خرید یک خانه داشته باشند، نمی توانند، بنابراین این تمایل و انگیزه از دست رفته است. خود همین موضوع می تواند به عمیق تر شدن رکود بازار مسکن دامن بزند.
وی در پاسخ به این پرسش که میزان ریزش معاملات و قراردادها چقدر بوده است؟ عنوان کرد: نمی توانیم اینگونه آمار بدهیم، چون هر کدام از ماه های سال یک شرایط ویژه ای نسبت به تنظیم قرارداد، تمایل افراد نسبت به انعقاد قرارداد و انجام امور ملکی دارد.
صفحه اقتصاد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *