وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر به استان مازندران از تامین ۴۰۶ هکتار زمین شهری در این استان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی که امروز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه همراه با رئیس جمهوری به مازندران سفر کرده است، از تامین ۴۰۶ هکتار زمین شهری در این استان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: در این سفر همچنین عملیات اجرایی ساخت ۲۲ هزار واحد مسکونی در ۲۲۶ هکتار زمین با ایجاد سه شهرک مسکونی آغاز می شود.
وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: در ۶۲ شهر استان مازندران تاکنون ۱۳۲ هزار و ۳۳۵ متقاضی در طرح نهضت اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند که از این تعداد ۴۵ هزار و ۹۰۷ نفر حائز شرایط اولیه هستند.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: مقدار زمین تامین شده شهری برای ساخت واحدهای مسکونی در مازندران، ۴۰۶ هکتار است که ۲ هزار و ۴۷۱ مورد پرونده ساختمانی صادر شد و ۹ هزار و ۱۱۵ واحد نیز در حال ساخت است.
وی تعداد طرح های مصوب در حوزه وزارت راه و شهرسازی در دور نخست سفر رئیس جمهور را ۱۰ مصوبه اعلام کرد و گفت: برای اجرای این طرح ها ۶۰ هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب شد که از این میزان ۲۰ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال توسط سازمان برنامه و بودجه کشور تامین شد.
وی تکمیل بزرگراه تهران- شمال،‌ بهسازی راه اصلی هراز،‌ پل‌سفید، بهسازی راه اصلی کرج – چالوس، ری – ورامین و جاده مرزن آباد- کلاردشت، ساری- تاکام، بهسازی راه اصلی دامغان – گلوگاه، بهسازی راه اصلی ساری- جویبار- کیاکلا، نور – چمستان – آمل و نکا – امیرآباد، اصلاح نقاط حادثه خیز و نگهداری راه های استان، احداث باند دوم نکا به نیروگاه و جاده بهشهر به بندر امیرآباد، احداث بزرگراه ساری – خزر آباد و آمل – فریدونکنار، بهسازی جاده قدیم آمل- بابل،‌ پل اسپی رود عباس آباد، پل پسنده رود عباس آباد، زیر گذر نواب کنار گذر نوشهر و تقاطع غیر همسطح فریدونکنار را مهم ترین طرح های مصوب دور اول سفر رئیس جمهور به مازندران برشمرد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *