وزیر راه و شهرسازی از نهایی شدن تعیین سقف اجاره بهای مسکن خبر داد و گفت: سقف اجاره بها در روزهای آینده به استان ها ابلاغ می شود.

به گزارش اخبار ساختمان، مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی در نشست سخنگوی دولت که امروز دوشنبه چهار تیرماه با حضور رئیس‌کل بانک مرکزی و وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، در خصوص تعیین سقف اجاره بهای مسکن گفت: با توجه به مصوباتی که در شورایعالی مسکن داشتیم و رایزنی هایی که با استان ها صورت گرفته، سقف اجاره بها در روزهای آینده نهایی و به استان ها ابلاغ خواهد شد و امیدواریم این قانون بتواند وضعیت بازار را بهبود بخشد.
وی در ادامه توضیح داد: با توجه به این که در ابتدای مسیر اجرای قانون قرار داریم، این امکان وجود دارد که با مقاومت برخی برای عمل به آن روبه‌رو شویم. اما این قانون دست دولت را برای کنترل و آرام کردن بازار در بخش اجاره و خرید و فروش و نظام مند کردن مشاوران املاک باز گذاشته است.
بذرپاش در ادامه به مسکن های باقیمانده از طرح مسکن مهر اشاره کرد و گفت: در خصوص مسکن مهر که ۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر باقیمانده از دولت های گذشته باقیمانده بود و با توجه به این که قرار نبود آورده ای برای این مسکن ها به دست آید، به طور متوسط برای هر واحد از آن ۳۰۰ میلیون تومان منابع نیاز بود.
وی افزود: با این وجود تا کنون ۱۳۳ هزار واحد از مسکن های مهر باقیمانده به اتمام رسیده و تحویل مردم شده است؛ مسکن هایی که مردم بیش از ۱۰ سال برای تحویل آن در انتظار بودند.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این که بنا بود تا پایان دولت سیزدهم پرونده مسکن مهر باقیمانده از دولت های گذشته بسته شود، اظهار کرد: برای اتمام این میزان از مسکن مهر، ۳۵ همت منابع صرف شده و در به اتمام رساندن این پروژه ها بزرگترین مولدسازی تاریخ ایران اتفاق افتاد. البته در کنار این مسکن ها توسعه خدمات روبنایی از جمله مدرسه، مسکن، درمانگاه و… در حال ساخت و ساز است و سرانه خدمات در شهرهای جدید به سرعت در حال افزایش است.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *