وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مهمترین مولدسازی تاریخ در حوزه مسکن در حال رخ دادن است، گفت: بیش از ۱۲۸ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر بدون واریزی متقاضی یا تسهیلات بانکی در حال ساخت است.

به گزارش اخبار ساختمان، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در جلسه مشترک با رئیس جمهوری و استانداران، با بیان اینکه مهمترین مولدسازی تاریخ در حوزه مسکن در حال رخ دادن است، گفت: بیش از ۱۲۸ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر در حال ساخت است که برای این پروژه ها یک ریال متقاضی واریز نکرده و این پروژه ها هیچ وام بانکی ندارند و هیچ ریالی در بودجه به این پروژه ها تخصیص داده نشده اما تمامی آنها به پایان رسیده است.
وی افزود: عملیات آماده سازی پروژه های واحدهای مسکونی در حال انجام است و در اراضی شهری و روستایی بیش از ۱۰۰ هزار هکتار زمین در مدار آمده است.
بذرپاش بیان کرد: هزینه های عملیات آماده سازی اراضی باید از افراد گرفته شود که بیش از ۸۰ تا ۹۰ درصد از این هزینه ها از افراد گرفته نمی شود و به سال های آتی انتقال می دهیم.
وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: گلوگاه‌ اصلی ما در حال حاضر تامین منابع مالی است که بخشی از آن شبکه مالی و بانکی کشور است که سال گذشته نسبت به سال قبل عملکرد بانک ها بهتر بود اما فاصله هزینه ها با پرداختی ها بسیار است و امسال نیاز است که بانک ها همکاری بیشتری داشته باشند.

انعقاد تفاهمنامه برای تامین ۱۴۰ هزار واحد مسکونی در حوزه صنعت‌ شهرها

بذرپاش توضیح داد: در حوزه صنعت شهرها تا به امروز تفاهمنامه ساخت ۱۴۰ هزار واحد منعقد شده است.

تامین ۶۷۰ هزار قطعه زمین روستایی تاکنون

وزیر راه و شهرسازی از هدف گذاری یک میلیون زمین روستایی خبر داد و گفت: تا به امروز ۶۷۰ هزار قطعه زمین تامین شده و امیدواریم تا تابستان یک میلیون زمین روستایی را تامین کنیم.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *