رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: در حال حاضر با مشکل افزایش قیمت مسکن و اجاره بها روبرو هستیم که با اجرای طرح ملی مسکن امیدوار به کاهش قیمت و اجاره بهای آن هستیم.

به گزارش اخبار ساختمان، محمد صالح جوکار رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی برای حل مشکل مسکن اقشار مختلف جامعه، راهکارهای کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در نظر گرفته، گفت: قانون جهش تولید مسکن، به عنوان راهکار بلند مدت برای حل مشکلات زیرساخت این حوزه، به تصویب رسید تا زمینه قانونی ساخت یک میلیون مسکن در سال فراهم شود.
وی افزود: قانون جهش تولید مسکن تحول جدی در حوزه قوانین مسکن است و زمینه ساز تحقق وعده دولت سیزدهم، جهت ساخت چهار میلیون مسکن در طول چهار سال را فراهم آورده است.
رئیس کمیسیون شوراهای مجلس با بیان اینکه قانون جهش تولید مسکن در مهرماه، سال 1400 ابلاغ شد، افزود: دولت از همان زمان درصدد این بر آمد، که با اختصاص زمین به صورت الحاق به شهر و الحاق به روستا در قالب طرح هادی یا به صورت شهرک، موضوع ساخت مسکن را تحقق بخشد.
جوکار در ادامه به ساخت منزل ویلایی اشاره و اضافه کرد: چهار سال پیش، طرح واگذاری زمین را ارائه دادم که با مخالفت عده ای با استدلال اینکه کمبود زمین داریم روبرو شد، هر چند این مشکل در سطح کشور برای برخی شهرها وجود دارد؛ ولی ما در استان یزد مشکل کمبود زمین مسکونی نداریم.
نماینده یزد در مجلس با بیان اینکه افزایش اجاره بهای مسکن یکی از مشکلات اقشار گوناگون است، گفت: در حال حاضر با مشکل افزایش قیمت مسکن و اجاره بها روبرو هستیم، که با اجرای طرح ملی مسکن، امیدوار به کاهش قیمت مسکن و اجاره بهای آن هستیم.
جوکار با اشاره به اینکه تسهیلات مسکن در سال 1403 افزایش خواهد داشت، اظهار کرد: برابر قانون جهش تولید مسکن، صندوق ملی مسکن نیز در راستای تقویت توان حمایتی مسکن تشکیل شده است.
تسنیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *