پرداخت وام مسکن در سال ۱۴۰۳ همچنان تداوم دارد و افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.

به گزارش اخبار ساختمان، مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد که پرداخت تسهیلات خرید یا ساخت مسکن برای ایثارگران در سال ۱۴۰۳ نیز ادامه خواهد داشت.
میثم اروز با اشاره به این خبر، گفت: این وام ‌ها تا پایان خرداد ماه ۱۴۰۳ قابل دریافت هستند. مشمولین ماده ۳ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران می ‌توانند از این وام ‌ها استفاده کنند. این گروه شامل جانبازان با هر درصد جانبازی، فرزندان و همسران شهدا، والدین شهدا و آزادگانی می ‌شود که تاکنون از تسهیلات مسکن استفاده نکرده ‌اند. متقاضیان می ‌توانند با مراجعه به سایت مربوطه ثبت ‌نام و از این تسهیلات بهره ‌مند شوند. وام‌ ها ۲۰ ساله بوده و نرخ سود آنها چهار درصد است. مابه‌التفاوت سود این وام‌ ها توسط دولت پرداخت می‌ شود. اروز از ایثارگران واجد شرایط خواست برای دریافت این وام‌ ها به سایت مربوطه مراجعه و ثبت ‌نام کنند.
اروز در ادامه به جزئیات بیشتری از این وام‌ ها اشاره کرد و گفت: در قانون بودجه سال ۱۴۰۲ تسهیلات مسکن برای ایثارگران پیش‌ بینی نشده بود، اما با پیگیری‌ های بنیاد شهید و امور ایثارگران و مساعدت دولت، این وام ‌ها در سال گذشته عملیاتی و اجرایی شدند.
بر اساس مصوبه هیأت وزیران، کارمزد وام‌ های ایثارگران چهار درصد است و نرخ این وام ‌ها به شرح زیر است:
شهرهای با جمعیت بالای یک میلیون نفر: ۶۰۰ میلیون تومان
مراکز استان ها: ۵۰۰ میلیون تومان
شهرستان ها: ۴۰۰ میلیون تومان
روستاها: ۳۰۰ میلیون تومان
اقتصاد آنلاین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *