وزیر راه و شهرسازی گفت: برای کاهش واسطه گری در حوزه اجاره مسکن برای سال آتی اقداماتی صورت گرفته که راه اندازی «سامانه خودنویس» در زمره طرح های دولت است.

به گزارش اخبار ساختمان، مهرداد بذرپاش پیش از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران در حاشیه افتتاح طرح های نهضت ملی مسکن ایوانکی، بیان کرد: وزارت راه و شهرسازی برای برای ساماندهی قیمت خرید و فروش ملک و زمین طی سال آتی برنامه خواهد داشت.
وی از تعیین سقف اجاره برای سال آتی خبر داد و ابراز کرد: تدوین و تصویب قانون بازار و اجاره مسکن نیز به عنوان یکی دیگر از راهکارهای کنترل بازار مسکن در مجلس شورای اسلامی در دست پیگیری است.
وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: برای کاهش واسطه گری در حوزه اجاره مسکن در سال آینده راه اندازی سامانه خودنویس نیز در دستور کار قرار دارد، گفت: در تلاش هستیم تا بازار زمین و مسکن به ثبات و آرامش برسد.
بذرپاش در دیگر بخش سخنان خود با بیان اینکه اهدای ۷۰ هزار قطعه زمین به مشمولان طرح جوانی جمعیت برای امسال برنامه ریزی شده بود، تاکید کرد: خوشبختانه بیش از این میزان تعهد شده نیز توانستیم زمین اعطا کنیم.
وی با بیان اینکه در سال آتی بیش از ۴۰ هزار هکتار زمین در روستاهای کشور برای نهضت ملی مسکن تامین خواهد شد، ابراز کرد: تامین ۶۰ هزار هکتار زمین در شهرها نیز در دستور کار قرار دارد.
وزیر راه و شهرسازی برای افتتاح طرح های نهضت ملی مسکن در ایوانکی استان سمنان حضور دارد.
بازار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *