دبیر اتحادیه املاک تهران، درباره پدیده گسترش اجاره خانه های کوچک در تهران گفته چنین پدیده ای عمومیت ندارد و اتاق های به متراژ ۱۰ و ۱۲ در هیچ کجا نداریم؛ یک سری خوابگاه دانشجویی‌ و گرمخانه اجاره می رود که این ها افزایشی بوده اند.

به گزارش اخبار ساختمان، افرایش اجاره خانه در تهران موجب بحران در مسکن و گسترش حاشیه نشینی شده است. برخی از تهران به شهر‌های کوچکتر کوچ کرده اند اما قیمت ها در شهر‌های اطراف تهران هم چندان تفاوتی با پایتخت ندارد.
سعید لطفی، دییر اتحادیه املاک تهران، درباره پدیده گسترش اجاره خانه های کوچک در تهران، گفت: چنین پدیده ای عمومیت ندارد و اتاق های به متراژ ۱۰ و ۱۲ در هیچ کجا نداریم؛ یک سری خوابگاه دانشجویی‌ و گرمخانه اجاره می رود که این ها افزایشی بوده اند.
وی در ادامه در رابطه با افزایش میزان اجاره خانه در تهران بیان کرد: اجاره تابعی از قیمت مسکن است و اقتصاد هم جانی ندارد. مالکین برای تامین هزینه، روی اجاره خانه می کشند. مستاجر هم برای روزمره خود پول ندارد و حاشیه نشینی هر روز بیشتر می شود. ما در میان مدت با افزایش بدمسکنی مواجه می شویم. افراد برای تامین نیازهای زندگی ناچار به رفتن شهرستان ها هستند.
لطفی درباره کوچ معکوس از تهران گفت: اجاره در شهرهای اطراف هم‌ با تهران تفاوتی ندارد و یک چالش اساسی در زندگی تبدیل شده است. الان بازار به شکلی است که مالک هر چه بگوید همان است و اصلا قاعده قیمتی برای اجاره وجود ندارد. هر وقت دولت ساخت و ساز کرد و اجاره داری حرفه ای کرد و مشوق برای سازنده ایجاد کرد؛ آنگاه مقداری بهتر می شود. اگر دولت به فکر نباشد وضعیت بدتر می شود.
عصر ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *