رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه به همه جامعه ایثارگری از جمله فرزندان و همسران شهدا فاقد مسکن واحد مسکونی یا زمین واگذار می شود، گفت: اشتغال ۲۴ هزار نفر از فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد فراهم می شود.

به گزارش اخبار ساختمان، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان بوشهر با اشاره به حماسه آفرینی نیروهای مسلح در حمله پهپادی و موشکی به اسرائیل غاصب، اظهار داشت: این عملیات قدرت و اقتدار ایران اسلامی در برابر ظالمان و جنایتکاران را نشان داد.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه اسرائیل نمایشگاه تمدن غرب است تصریح کرد: اسرائیل غاصب هیچ مرزی در توجه به ارزش اخلاقی و احترام به انسان و انسانیت قائل نیست، اما در مقابل آن تمدنی در ایران اسلامی شکل گرفته که نمایشگاه احترام به ارزش های والا انسانی و انسانیت است.
وی با اشاره به قتل و عام زنان، کودکان و سایر مردم بی دفاع و بیگانه غزه در 6 ماه توسط رژیم صهیونیستی و حامیان آنان تصریح کرد: حمله موشکی و پهپادی سپاه پاسداران با مشارکت سایر نیروهای مسلح سیلی محکمی به کودک کشان صهیونیستی و حامیان آن بود.
رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه امسال به همه جامعه ایثارگری در کشور مسکن و یا زمین مسکونی واگذار می شود گفت: رسیدگی به خانواده ایثارگران در استان بوشهر در اولویت قرار دارد و خدمات رسانی به این عزیزان تسریع یافته است.
معاون رئیس جمهور از جذب 100 درصدی تسهیلات اشتغال زایی جامعه ایثارگری استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: امسال سهمیه استخدام فرزندان شهدا و جانبازان 70 درصد در کشور 32 هزار نفر است و ضمن استخدام همه 24 هزار نفر بیکار این عرصه بخش دیگری هم جذب می شوند.
قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اینکه بنیاد و امور ایثارگران استان بوشهر در جذب منابع مالی اشتغال زایی دستگاه برتر معرفی شده است گفت: امسال هم تسهیلات بانکی اشتغال زایی مناسبی تخصیص یافته است.
وی با بیان اینکه در 2 سال گذشته همه مطالبات جامعه ایثارگری پرداخت شده است تصریح کرد: میزان مستمری والدین شهدا از 3.5 میلیون تومان قبل از دولت سیزدهم اکنون به 15 میلیون تومان رسیده است.
رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به پروژه مجموعه ایثار از مصوبات سفر رئیس جمهور تاکید کرد: باید اعتبارات استانی و بنیاد شهید از مرکز به این پروژه در استان بوشهر تخصیص یابد.
معاون رئیس جمهور با اشاره به راه اندازی فاز نخست پروژه مجموعه ایثار مجموع اعتبارات پروژه ایثار در استان را 12 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: در پروژه ایثار استان بوشهر، 5.3 میلیارد تومان توسط استان تامین می شود و 6.7 میلیارد تومان هم از محل اعتبارات بنیاد شهید و امور ایثارگران تخصیص می یابد.
قاضی‌زاده هاشمی پرداخت 10 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به خانواده ایثارگران استان بوشهر را یادآور شد و افزود: پرداخت مطالبات حوزه درمان جامعه ایثارگری استان بوشهر بروزرسانی شده است.

امسال به همه ایثارگران فاقد مسکن استان بوشهر زمین واگذار می شود

استاندار بوشهر هم با بیان اینکه به فعالیت های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان توچه ویژه ای شده است تصریح کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در مدارس و دانشگاه های استان بوشهر مورد توجه ویژه قرار دارد و سال گذشته دانش آموزان 60 مدرسه شهر بوشهر در تشییع شهدای گمنام اقدام کردند و این در حالی است که در همه مدارس استان یادواره شهدای دانش آموز برگزار شد.
احمد محمدی‌زاده تجلیل از همسران شهدا را یکی دیگر از اولویت های استان بوشهر دانست و بیان کرد: واگذاری زمین به خانواده ایثارگران استان بوشهر از موضوعات مهم استان بوشهر است و امسال به همه ایثارگران فاقد مسکن زمین واگذار می شود.
وی یکی از مهمترین اولویت های استان در بخش ایثار و شهادت را کمک به تولیدات فاخر هنری در زمینه معرفی شهدا، آثار و اندیشه های آنها دانست و بیان کرد: رزمندگان استان بوشهر در هشت سال دفاع مقدس در سه جبهه هوایی، دریایی و زمینی حضور فعال داشتند و شهدا و سرداران بزرگی تقدیم شد.
استاندار بوشهر با بیان اینکه هیچ اثر هنری ماندگار از شهدای استان بوشهر تاکنون تولید نشده است تاکید کرد: تولید آثار هنری ماندگار از شهدای استان بوشهر به ویژه شهید ماهینی، نادر مهدوی، خلبانان و فرماندهان نیروی هوایی بوشهر از جمله شهیدان ستاری، یاسینی، دوران، و بابایی و شهیدان نیروی انتظامی استان بوشهر در دستور کار قرار گرفته است.
در این نشست دومین مرحله واگذاری زمین مسکونی به خانواده های شاهد و ایثارگر استان بوشهر با حضور قاضی‌زاده هاشمی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و‌امور ایثارگران، استاندار، فرماندهان نیروهای مسلح استان بوشهر واگذار شد.
تسنیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *