رئیس بنیاد مسکن با اشاره به اینکه قیمت ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن، قیمت تمام شده است،‌ گفت:‌ در موضوع مصالح ساختمانی بیشتر می توانیم قیمت را کاهش دهیم.

به گزارش اخبار ساختمان، غلامرضا صالحی با یادآوری اینکه عملیات اجرایی 371 هزار واحد مسکن روستایی در قالب پروژه های نهضت ملی مسکن آغاز شده است، اظهار کرد:‌ از این تعداد تا امروز ساخت 192 هزار واحد به اتمام رسیده است.
وی ادامه داد: باقیمانده واحدهای مسکن روستایی نیز تا خردادماه سال آینده به اتمام می رسد.
وی افزود: در مسکن شهری ساخت حدود 205 هزار واحد آغاز شده است. حدود 35 هزار واحد مسکونی تسهیلات دریافت نکرده اند و از بنیاد مسکن به عنوان ناظر نظام فنی روستایی استفاده کرده و ساخت این واحدها به اتمام رسیده است.
رئیس بنیاد مسکن گفت:‌ در مجموع ساخت حدود 600 هزار واحد مسکن روستایی و شهری توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال ساخت است. عمده واحدهای به اتمام رسیده مسکن روستایی است و حدود 12 هزار واحد نیز از نهضت ملی مسکن به اتمام رسیده است.
صالحی با اشاره به این‌که خیلی از پروژه های بنیاد مسکن در استان ها در پیشرفت فیزیکی حدود 95 درصد هستند تا پایان سال جاری تعداد قابل توجهی واحد افتتاح می شود، اضافه کرد:‌ قیمت ساخت عمدتاً در نهضت ملی مسکن قیمت تمام شده است. باتوجه به اینکه مجموعه بنیاد مسکن واحدهای مسکن را می سازد در موضوع تامین مصالح ساختمانی بیشتر می توانیم قیمت ها را کاهش دهیم. با توجه به اینکه به صورت عمده مصالح خریداری می شود فکر می کنم نهایتاً اتفاقی که می افتد به نفع مردم است و قیمت، قیمت تمام شده است و ما سعی می کنیم امانتداری کنیم.
تسنیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *