وزیر راه و شهرسازی در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: در جلسه کارگروه تامین مالی مسکن بر نقش آفرینی‌ جدی تر صندوق توسعه ملی در کلان پروژه نهضت ملی مسکن تاکید شد.

به گزارش اخبار ساختمان، مهرداد بذرپاش در صفحه شخصی خود اعلام کرد: در جلسه کارگروه تامین مالی مسکن بر نقش آفرینی‌ جدی تر صندوق توسعه ملی در کلان پروژه نهضت ملی مسکن تاکید و دستگاه های اجرایی نیز موظف به تسویه مطالبات بانک مسکن برای افزایش توان پرداخت تسهیلات ساخت‌ مسکن شدند.
وی ادامه داد: وزارت اقتصاد هم ظرفیت های بازار سرمایه را برای این مهم فعال خواهد کرد.
جلسه کارگروه تامین مالی شورای عالی مسکن صبح روز پنجشنبه با حضور سید ابراهیم رئیسی برگزار شد.
در این جلسه اعضا برای سرعت گرفتن امر مسکن سازی با تاکید بر اینکه ساخت و ساز جزء پیشران های اقتصاد و تولید در کشور بوده و تولید مسکن نیز اثر مستقیمی در رشد تولید و کاهش تورم بخش مسکن دارد و با عنایت به ماموریت ذاتی صندوق توسعه ملی در توسعه مولدهای اقتصاد کشور، مقرر شد تا این صندوق نقش جدی تری در تامین کلان پروژه های مسکن ایفا کند. همچنین از محل استجازه ها و مجوزهای بالادستی و اساسنامه های خود، حداکثر مساعدت برای تامین مالی پروژه های مسکن را به عمل آورد.
افزایش سرمایه بانک مسکن با هدف افزایش توان این بانک برای تامین مالی پروژه های مسکن دیگر تصمیم این جلسه بود که بر اساس آن دستگاه های دولتی و بانک مرکزی موظف شدند با تسویه مطالبات بانک مسکن به این مهم کمک کنند.
همچنین وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه مکلف شدند تا منابع لازم برای صندوق ملی مسکن که مسئولیت تامین منابع مالی خدمات زیربنایی و روبنایی پروژه های نهضت ملی مسکن و نیز تامین منابع برای کمک به ساخت مسکن اقشار نیازمند را به عهده دارد، فراهم کنند.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *