اجاره نشین ها در کلانشهر اهواز مشکلات زیادی دارند که از جمله آنها پرداخت اجاره بهای نجومی به ملکان املاک است.

به گزارش اخبار ساختمان، اجاره نشینی یکی از مشکلات مهمی است که گریبانگیر اقشار مستضعف و متوسط جامعه ایران شده زیرا با گران شدن هر روزه بهای خانه توانایی خرید سرپناه ثابت برای خود را ندارند.
اجاره نشینی در همه جای ایران به ویژه در استان خوزستان و شهر اهواز وجود دارد و اجاره نشین ها مجبور هستند پول کلانی را بابت خانه ای که برای زندگی اجاره کرده اند بپردازند.
متاسفانه بالا رفتن بیش از حد و چند برابر شدن اجاره بها و مبلغ رهن مسکن، خواب را از اجاره نشین ها ربوده است و زندگی را برای این قشر سخت کرده زیرا مجبور هستند بخش زیادی از درآمد خانواده را برای پرداخت اجاره بپردازند.
در کلانشهر اهواز اما با جاهای دیگر فرق دارد زیرا افزایش اجاره بها و پول پیش برای رهن خانه قاعده و قانون خاصی ندارد و هر کسی هرگونه که بخواهد با مستاجر برخورد می کند و به دلخواه خودش مبلغ اجاره و پول رهن را اضافه می کند.
در همین ارتباط یکی از اهالی شهر اهواز با گلایه از نبود قانون برای افزایش اجاره خانه اظهار کرد: چند وقتی است که برای اجاره خانه به بیش از 100 بنگاه املاک رفته ام که می گویند با پول پیش و اجاره ای که من خانه می خواهم خانه ای ندارند.
وی در ادامه بیان کرد: البته چند خانه را با پیشنهاد بنگاه ها دیدم ولی واقعا مبلغی که برای رهن و اجاره اعلام کرده بودند برای این خانه ها خیلی زیاد بود و برخی از آنها هم اصلا مکان خوبی برای حداقل یکسال زندگی که در قراردادهای اجاره هست نبود.
این شهروند اهوازی تصریح کرد: در این مدت اجاره نشینی، آنچه ما با چشم خود مشاهده کردیم بازار رهن و اجاره در شهری که نام کلانشهر را یدک می کشد قانون خاصی ندارد و هر کس هرگونه بخواهد خانه را اجاره می دهد و نظارتی هم بر این کار صورت نمی گیرد که امیدواریم از سوی مسئولان چاره ای برای این معضل اندیشیده شود.
فارس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *