نحوه تنظیم زمان بسته شدن جک پارکینگ یکی از سوالات مهمی است که کاربران در این رابطه می‌پرسند و خواستار این هستند که بدانند چرا به این کار نیاز است، بالاخص که آن‌ها می‌توانند بدون نیاز به تنظیمات خاصی، این کار را انجام دهند.

به گزارش اخبار ساختمان، نحوه تنظیم زمان بسته شدن جک پارکینگ یکی از سوالات مهمی است که کاربران در این رابطه می‌پرسند و خواستار این هستند که بدانند چرا به این کار نیاز است، بالاخص که آن‌ها می‌توانند بدون نیاز به تنظیمات خاصی، این کار را انجام دهند. در حقیقت باید بگوئیم که این کار در وهله اول به منظور حفظ امنیت صورت می‌گیرد تا افراد بتوانند بدون هیچ گونه دغدغه‌ای وارد یا خارج شوند. در این راستا، توصیه می‌کنیم برای اینکه اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید، به سایت اسمارت کو مراجعه کنید تا میزان اگاهی‌تان در این حوزه جهت استفاده از این درب‌ها افزایش یابد.

چرا نحوه تنظیم زمان بسته شدن درب پارکینگ اهمیت دارد؟

چرا نحوه تنظیم زمان بسته شدن درب پارکینگ اهمیت دارد؟

امروزه استفاده از درب اتوماتیک یکی از موارد ضروری برای حفظ امنیت است که موجب شده راحتی ساکنین را به همراه داشته باشد. این درب همان‌طور که از اسمش پیداست، به صورت کاملا اتوماتیک و خودکار کار می‌کند و نیازی به باز و بسته شدن با دست ندارد. تنظیمات موجود روی این درب باعث شده، دقت و کارایی آن در حین فعالیت و فرایند باز و بسته شدن افزایش یابد و افراد در حین استفاده مشکلی با آن نداشته باشند.

یکی از مهم‌ترین نکات قابل توجه در حین استفاده از این درب، تنظیم زمان بسته شدن آن بوده که باعث شده در موعد مقرر باز و بسته شود و مشکلی در حین استفاده ایجاد نکند. به عنوان مثال یک آپارتمان را در نظر بگیرید که دارای ساکنین زیادی است. هنگامی که یکی از افراد از آپارتمان خارج می‌شود و به هر دلیلی فراموش می‌کند که درب را ببندد، این سهل انگاری با وجود درب اتوماتیک قابل حل است. به این صورت که تنظیمات به کار رفته در این سیستم، به محض خروج افراد به صورت اتوماتیک عمل می‌کند و باعث بسته شدن خودکار درب می‌شود.

توجه داشته باشید که این درب‌ها را به گونه‌ای تنظیم کنید که در حین عبور و مرور ناگهان بسته نشوند و باعث آسیب جانی و مالی نگردند.

تنظیم زمان بسته شدن درب پارکینگ چگونه است؟

برای اینکه درک درستی روی زمان بسته شدن جک پارکینگی داشته باشید، باید بخش‌های مختلف این درب را به خوبی بشناسید و بدانید هر کدام چه عملکردی دارند. به عنوان مثال برای تنظیم تایم بسته شدن درب بهتر است مدار فرمان را مورد بررسی قرار دهید. در حقیقت این مدار از قطعاتی تشکیل شده که باعث می‌شود بخش‌های مختلف درب اتوماتیک به درستی عمل کنند. شما به واسطه این مدار فرمان قادر خواهید بود فاصله بین باز و بسته شدن درب را کنترل کنید. این فرایند به صورت زیر انجام می‌گیرد:

۱. در مرحله اول لازم است سراغ دکمه تایمر بروید.

۲. در مرحله دوم، سعی کنید این دکمه را برای چندین دقیقه نگه دارید تا روشن شود.

۳. در مرحله سوم، به محض اینکه چراغ آن شروع به چشمک زدن کرد، دکمه درب را فشار دهید.

۴. این کار باعث می‌شود مدار فرمان در تایم مشخص شده باعث بسته شدن درب شود.

۵. شما می‌توانید با مشاهده تایم‌های موجود، زمان موردنظر خود را انتخاب نمایید.

نکات قابل توجه در نحوه تنظیم زمان درب پارکینگ

نکات قابل توجه در نحوه تنظیم زمان درب پارکینگ

حال که با فرایند نحوه تنظیم زمان درب پارکینگ آشنا شدید، نوبت به بررسی یکسری نکات کلیدی و مهم می‌رسد که به شرح زیر است:

۱. باید دقت داشته باشید که زمان تنظیم درب اتوماتیک بسته به نوع درب و کارایی آن کمی متفاوت است.

۲. سرعت بسته شدن عامل دیگری است که باید به آن توجه کنید. این فرایند در مکان‌های پرتردد بسیار حائز اهمیت است.

۳. مشاوره با افراد خبره و آگاه در این حوزه به شما کمک می‌کند بتوانید به راحتی زمان مناسب را برای درب اتوماتیک خود تنظیم کنید.

معرفی بخش‌های مختلف درب اتوماتیک

در اینجا قصد داریم به معرفی و بررسی عملکرد درب‌های اتوماتیک بپردازیم که به شرح زیر هستند:

۱. غلتک‌ها

وجود غلتک‌ها به درب اتوماتیک اجازه باز و بسته شدن می‌دهند. وجود آن‌ها موجب می‌شود که درب به آرامی و نرمی باز و بسته شود و در این فرایند جک پارکینگی هم موثر است. اگر به هر دلیلی متوجه سرو صدای بلند و نامناسب در این درب‌ها شدید، پیشنهاد می‌کنیم کمی روغن کاری اطراف درب داشته باشید تا به حرکت روان درب پارکینگ کمک کنید.

۲. ریل‌ها

از اجزای دیگر درب اتوماتیک، می‌توان به ریل‌ها اشاره کرد. این قطعات، از ۳ قسمت تشکیل شده‌اند که دو بخش آن در دو طرف درب و یک بخش آن در قسمت مرکزی قرار می‌گیرد.

۳. تسمه یا زنجیر

مورد بعدی که در اجزای درب پارکینگ باید بررسی کنید تسمه یا زنجیرها هستند که بسته به نوع درب شما متفاوت عمل می‌کنند. در حقیقت برخی از سیستم‌ها دارای زنجیر، برخی دارای تسمه و برخی دیگر دارای پیچ هستند. وجود این قطعات حرکت روان درب را تسهیل می‌کنند. از نظر قیمت و هزینه، مدل زنجیری شکل ارزان‌تر از بقیه بوده و بعد از آن مول تسمه‌ای هزینه کمتری را به خود اختصاص داده است.

۴. بازوی خمیده یک بازوی منحنی شکل است که موجب اتصال درب به موتور می‌شود و در تسهیل حرکت درب موثر است.

۵. فنر پیچشی

این فنر یکی از اجزای اصلی درب اتوماتیک است که به صورت یک فواره مرکزی است که در بالای درب قرار می‌گیرد. این فنر به درام و کابل متصل شده و باز و بسته شدن در را تسهیل می‌کند.

جک پارکینگی

۶. درام و کابل‌ها

از دیگر اجزای درب پارکینگ می‌توان به درام و کابل‌ها اشاره کرد. این قطعه، از دو طرف روی درب نصب می‌شوند و با انبساط یا فشرده شدن فنر به سرعت می‌چرخند. با باز شدن فنر پیچشی، باز می‌شوند و با بسته شدن آن، بسته شده و حرکت هماهنگ و یکسانی را با فنر ایجاد می‌کنند

۷. سنسور حرکتی

سنسور حرکتی یک قطعه ایمنی است که به سرعت نزدیک شدن هر جسم را به درب تشخیص می‌دهد. اگر به هر دلیلی جسمی به درب اتوماتیک نزدیک شود، شروع به علامت می‌کند تا ساکنین متوجه شوند چیزی در بین درب گیر افتاده است.

روش های موثر برای تنظیم تایمر درب پارکینگ

درب‌های اتوماتیک باید به گونه‌ای تنظیم شوند که به راحتی و به صورت خودکار باز و بسته شوند. این فرایند از طریق تایمرهای موجود در این سیستم انجام می‌شود. به دو روش کلی می‌توانیم این درب‌ها را تنظیم کنیم:

۱. در روش اول باید دکمه زمان را به مدت چند دقیقه فشار دهید تا چشمک زن آن روشن گردد. این دکمه در سمت چپ پایین درب قرار گرفته است. بعد از این دکمه، بهتر است دکمه D را فشار دهید. با این حرکت تایمر شما شروع به ضبط زمان می‌کند.

۲. روش دوم استفاده از دیپ سوئیچ است. به طور کلی ۳ کلید در مدار فرمان وجود دارد که برای فعال یا غیرفعال کردن تایمر استفاده می‌شود. برای روشن شدن تایمر باید کلید را روی بخش on قرار دهید.

نحوه تنظیم سرعت درب اتوماتیک

برای اینکه سرعت درب اتوماتیک را تنظیم کنید پیشنهاد می‌کنیم این موارد را رعایت کنید:

۱_ تنظیم سرعت درب بسته به نوع آن متفاوت است.

۲_ هنگام نصب و راه‌اندازی درب اتوماتیک، پیشنهاد می‌کنیم قطعات درب را به خوبی بررسی نمایید.

۳_ با بررسی قدرت موتور و تایمر موجود در آن می‌توانیم سرعت درب را کنترل کنیم.

۴_ یک روش بسیار کاربردی و موثر برای تنظیم سرعت، پروگرام کردن است. در این روش لازم است دکمه مورد نظر را فشار دهید و بعد از ۵ ثانیه، وارد حالت پروگرام می‌شوید.

۵_ نشانگر LED می‌تواند در اعمال تنظیمات سرعت درب نقش موثری دارد.

سخن پایانی

در مجموع نحوه تنظیم کردن زمان درب اتوماتیک فرایند ساده‌ای نیست که هر کسی بتواند آن را انجام دهد. با کمی دقت و تمرکز و هم‌چنین تخصص بالا می‌توانید این کار را انجام دهید. مشاوره با متخصصین این حوزه به شما کمک می‌کند بتوانید به راحتی این کار را انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، پیشنهاد می‌کنیم به سایت اسمارت کو مراجعه کنید تا بتوانید اطلاعات زیادی در رابطه با نحوه تنظیم زمان درب داشته باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *