با معامله چهار ملک سازمان خصوصی سازی واقع در بابل، فرآیند مولدسازی املاک مازاد دولت از مسیر بورس کالای ایران آغاز شد.

به گزارش اخبار ساختمان، از 6 عرضه املاک سازمان خصوصی که دیروز در تالار املاک و مستغلات بورس کالا عرضه شده بود چهار واحد آپارتمانی مورد معامله قرار گرفت که همگی این املاک در استان مازندران شهرستان بابل واقع شده اند.
بر اساس این گزارش، آپارتمان های عرضه شده در روز جاری مسکونی اند و همگی دارای مساحت عرصه 17 هزار و 558 مترمربع و اعیان 144.5 مترمربع بودند. از چهار آپارتمان به فروش رفته، معامله یک ملک با رقابت خریداران مواجه شد و همین رقابت بر جذابیت های امروز تالار املاک و مستغلات افزود، به این ترتیب ملک با پلاک ثبتی 61/2716 با رقابت 15.29 درصدی یک میلیارد و 810 میلیون تومان فروخته شد و سه آپارتمان دیگر با قیمت پایه معامله شدند.
طبق آمار معاملات، ملک با پلاک ثبتی 58/2716 با قیمت پایه یک میلیارد و 470 میلیون تومان معامله شد و دو ملک دیگر با پلاک های ثبتی 62/2716 و 63/2716 با قیمت پایه یک میلیارد و 370 میلیون تومان فروخته شدند.
براساس مصوبه مولدسازی دارایی های دولت، این اقدام با هدف کمک به رشد اقتصادی و افزایش بهره وری اموال مازاد دولتی صورت می گیرد، در همین راستا 20 تیر ماه سال جاری از تالار مولدسازی دارایی های دولت در بورس کالای ایران رونمایی شد تا فرآیند عرضه املاک مازاد دولتی در شفاف ترین شیوه ممکن و قابل نظارت و رصد برای همه مردم عملیاتی شود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در آیین راه اندازی این تالار، از شناسایی 1300 ملک در دستگاه های دولتی به‌عنوان ملک مازاد خبر داد و مهم ترین هدف و خروجی مولدسازی را افزایش اعتماد اجتماعی مردم و افزایش شفافیت عنوان کرد.
تسنیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *