بررسی فایل های اجاره نشان می دهد برخی مالکان قیمت پیشنهادی برای اجاره ملک شان را به دلار محاسبه کرده اند. اما مستاجران این خانه های دلاری چه کسانی هستند؟

به گزارش اخبار ساختمان، چند وقت پیش، برخی بلاگر‌های فضای مجازی مدعی شدند در سال جدید برای تمدید قرارداد اجاره، مالکانشان درخواست دریافت اجاره به صورت دلاری را داشتند.
برخی از واسطه گران این منطقه در رابطه با این موضوع، تایید کردند که معدود مالکانی وجود دارند که خواهان دریافت اجاره به صورت ارزی هستند.
بخش دیگری از این مالکان نیز گفتند، مالکانی که خارج از کشور هستند این گزینه را مطرح می کنند؛ اما به گفته برخی دیگر، مالکانی در داخل ایران به دنبال مشتری دلاری هستند و البته دسته آخر تاکید داشتند اجاره دلاری بازار خودش را دارد.
به گفته آنها، برخی مالکان ملک خود را به به افراد خارجی همچون دیپلمات ها و کارکنان شرکت های چندملیتی اجاره می دهند و بنابراین، با نرخ دلار حساب می کنند.
همچنین تعدادی از واسطه گران، تاکید داشتند به دلیل اینکه این موضوع قانونی نیست حاضر به نوشتن قرارداد نیستند.
به گفته تعدادی دیگر، مستاجران ایرانی حاضر به پذیرش ریسک قرارداد ارزی نیستن و معمولا تن به اجاره نمی دهند؛ اما بعضی از واسطه ها نیز می گفتند قبلا چنین مواردی داشته اند، اما امسال تا به الان نه.
در بررسی فایل های لوکس تو مناطق ۱ و ۲ و ۳ تعداد این فایل ها قابل توجه نبود، اما برای مثال، واحدی ۹۰ متری مبله با تمام امکانات در محله جردن، بدون ودیعه، اجاره ماهانه اش ۷۰۰ دلار گذاشته شده البته اشاره شده که کل این ساختمان پنج طبقه به افراد خارجی اجاره داده می شود.
نکته دیگر اینکه معمولا این واحد به همین صورت مبله هستند و مدت زمان اجاره آن طولانی نیست.
واحدی ۳۰۰ متری با ۲۳ سال ساخت در همین محله با تمام امکانات و مبله، ۱۵۰۰ دلار ماهانه قیمت گذاشته شده که در آگهی ذکر شده برای مستاجران ایرانی در صورت پرداخت ریالی، ضربدر دلار روز می شود.
اقتصاد24

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *