معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: نوسازی بافت های فرسوده با استفاده از تسهیلات و بسته های تشویقی در ۶۳۸ شهر مصوب در بازآفرینی شهری اجرایی می شود.

به گزارش اخبار ساختمان، محمد آیینی مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: میزان صدور پروانه های ساختمانی در شهرهای کشور به بیش‌از ۲۴۰ هزار فقره رسیده که حاکی رشد قابل توجه در حوزه نوسازی بافت های فرسوده است.
او اظهار کرد: در حوزه نوسازی بافت های فرسوده، در حال حاضر ۲۴۶ هزار واحد مسکونی در قالب بسته های تشویقی و در قالب طرح های کلید به کلید و کلید به زمین در حال انجام است.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: حدود ۵۰۷ پروژه باقیمانده وجود دارد که ۲۱۰ پروژه دارای مطالبات مالی است و ۲۹۷ پروژه جاری است که تا پایان دولت و سال آینده بخش عمده ای از آن به بهره برداری خواهد رسید.
وی افزود: امیدواریم طی سال جدید با همکاری شهرداران سراسر کشور که از شرکای راهبردی شرکت بازآفرینی شهری هستند، توفیقی باشد تا طرح شهید باکری را با هدف ارتقای کیفیت زندگی هموطنان در بافت های فرسوده و کاهش بناهای ناپایدار برای خدمت رسانی بیشتر به مردم اجرا کنیم.
او بیان کرد: امید آن داریم که در این مسیر با همکاری شهرداری ها در اجرای بسته های مختلف تشویقی این وزارتخانه بتوانیم مشارکت مردمی را در ۶۳۸ شهر دارای محلات مصوب هدف بازآفرینی، برای نوسازی مساکن ناپایدار و فرسوده هموطنان بیش از پیش ارتقا دهیم.
بازار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *