معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در خراسان رضوی واگذاری زمین به مردم سرعت پیدا کرده و تا پایان سال جاری ۵۰ هزار قطعه زمین دیگر در استان واگذار خواهد شد.

به گزارش اخبار ساختمان، هادی عباسی در افتتاحیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان مشهد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کشور ما در صنعت ساختمان بسیار پیشرفته است. عمده مصالح مورد استفاده در صنعت ساختمان توسط صنایع داخلی تهیه می شود.
وی با بیان اینکه مسکن یکی از پیشران های اقتصاد است، افزود: فعال شدن ساخت مسکن در کشور در واقع سبب ایجاد تقاضا برای صنایع داخلی در حوزه های مختلف می شود که این امر سبب ایجاد رونق اقتصادی خواهد شد.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در واقع یکی از روش های تحقق شعار سال جاری یعنی افزایش تولید و کاهش تورم ایجاد رونق در ساخت و ساز بخش مسکن است که وزارت راه و شهرسازی به صورت ویژه این موضوع را در دستور کار خود قرار داده است.
عباسی بر افزایش سرعت و حل مشکلات طرح نهضت ملی مسکن تاکید کرد و افزود: تقریبا بیش از ۹۰ درصد مصالح مورد استفاده در طرح نهضت ملی مسکن داخلی است. در خراسان رضوی واگذاری زمین به مردم سرعت پیدا کرده و تا پایان سال جاری ۵۰ هزار قطعه زمین دیگر در استان واگذار خواهد شد. همچنین طی یک تقسیم بندی ۴۰۰ هزار قطعه زمین برای واگذاری به استان ها تنها برای شهرها ابلاغ شده که این مورد شامل روستاها نمی شود.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در جلسه اخیر شورای عالی مسکن که با حضور رییس جمهور برگزار شد، رئیس جمهور بر اجاره ۹۹ ساله زمین در روستا تاکید کردند. همچنین تاکید بر مهاجرت معکوس شد که با برگشتن افراد از شهرها به روستاها امتیازاتی از جمله اراضی با قطعات بزرگتر برای سکونت و مسکن معیشت محور و اشتغال در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.
عباسی در خصوص پیش بینی افتتاح نهضت ملی مسکن در هفته دولت عنوان کرد: به صورت ماهانه پروژه هایی را به بهره برداری می رسانیم. بنابراین پروژه ها دائما شروع شده و مراحل ساخت آنها طی شده و به بهره برداری می رسند. این یک فرایند کاملا ادامه دار است باید کل پهنه کشور در تمام شهر و روستاها را تبدیل به کارگاه ساختمانی کنیم.
وی بر مردمی سازی طرح نهضت ملی مسکن و ایجاد بسترهای لازم و در اختیار قرار دادن زمین با هزینه صفر تاکید کرد و گفت: باید تسهیلات ساخت و خدمات زیر بنایی و روبنایی را در اختیار مردم قرار داد تا خود مردم مدیریت را از طریق مجریان ذیصلاح، ساختار فنی و اجرایی کشور و سیستم نظام مهندسی در اختیار بگیرند تا کارها سرعت بیشتری پیدا کنند. بنابراین مردمی سازی نهضت ملی مسکن در دستور کار است و به استان ها ابلاغ شده که مردم مدیریت ساخت را بر عهده بگیرند.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در خصوص اهمیت برگزاری چنین نمایشگاه هایی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه ها به دلیل اینکه توانمندی داخلی را به نمایش می گذارد و سبب آگاهی فعالان صنعت ساختمان از توانمندی ها و آخرین محصولات موجود در کشور می شود، بسیار اهمیت دارد. همچنین این تبادل اطلاعات و رقابت در تولید مصالح به کاهش هزینه تمام شده مسکن کمک فراوانی خواهد کرد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *