معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: تعداد قراردادهای اجاره با توجه به استقبال مستاجران به ۱۰۷ هزار فقره رسید.

به گزارش اخبار ساختمان، روز ۲۱ بهمن ماه بخش اجاره سامانه ایران املاک از دسترس تهرانی ها خارج و سامانه املاک و مستغلات «خودنویس» جایگزین آن شد.
سامانه ای که از طریق آن تمامی مستاجران و موجران می توانند بدون مراجعه به سامانه، قرارداد خود را منعقد کنند و مشاوران املاک هم با استفاده از این سامانه باید اقدام به ثبت قرارداد های مراجعه کنندگان خود کنند.
طبق بررسی های صورت گرفته تا به امروز استقبال از این سامانه توسط مراجعه کنندگان خوب بوده است به طوریکه هادی عباسی معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: از زمان راه اندازی نسخه جدید سامانه املاک و مستغلات کشور (سامانه خودنویس) تا به امروز ۱۰۷ هزار قرارداد اجاره در کشور به ثبت رسیده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه خوشبختانه با راه اندازی این سامانه همکاری مشاوران املاک در ثبت قرارداد اجاره مناسب بوده اظهار کرد: مشاوران املاک در کشور در حال پیوستن به سامانه سامانه املاک مستغلات(خودنویس) هستند.
عباسی اظهار کرد: هم اکنون موجران و مستاجران می‌توانند به صورت مستقل و یا از طریق مشاوران املاک نسبت به انعقاد قرارداد اجاره و اخذ کد رهگیری رایگان از سامانه خودنویس اقدام کنند.
عباسی تاکید کرد: این سامانه به صورت ۲۴ ساعته در سراسر کشور حتی در ایام تعطیل، فعال است و موجران و مستجران می توانند پس از احراز هویت از طریق سامانه دولت من (SSO) قرارداد اجاره جدید خود را ثبت و کد رهگیری رایگان را دریافت کنند.
براساس این گزارش اکنون با رسیدن به اتمام سال با وجود آنکه میزان جابه جایی ها کاهش پیدا کرده اما با رایگان شدن این سامانه استقبال خوب بوده است، به طوریکه طی دو روز هفت هزار قرارداد در این سامانه ثبت شده است و به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی از سال آینده، امکان ثبت قراردادهای خرید و فروش هم در این سامانه امکان پذیر خواهد شد.
بازار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *