معاون امور بازسازی بنیاد مسکن با اعلام استقرار تیم های امدادرسانی به همراه تجهیزات و ماشین آلات بنیاد مسکن در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان گفت: هنوز بخش عمده ای از مناطقی که تحت تاثیر سیلاب استان قرار داشتند درگیر آبگرفتگی های گسترده و سیلاب هستند و ارزیابی دقیق میزان خسارت ها به واحدهای مسکونی بعد از فروکش کردن سیلاب امکانپذیر است.

به گزارش اخبار ساختمان، مجید جودی معاون امور بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص میزان خسارت ناشی از سیل و ارزیابی های نخست این بنیاد در استان سیستان و بلوچستان توضیح داد: نزدیک به دو هزار روستا و چندین شهرستان متاثر از سیلاب های استان سیستان و بلوچستان است که هم اکنون دسترسی به بیش از دو سوم روستاها و شهرستان ها به دلیل آبگرفتگی های فراوان امکان پذیر نیست.
معاون امور بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: اکیب اعزامی بنیاد مسکن از ۱۲۵ روستای مناطق سیل زده بازدید کرده است، بازدید و ارزیابی های اولیه از مناطقی که بازگشایی شده اند، نشان می دهد ۵۰۰ واحد به طور کامل تخریب شده و باید از نو احداث شوند.
وی تاکید کرد: برآورد این میزان خسارت، ارزیابی ها اولیه است و باید ارزیابی های بیش تر انجام شده و گزارش تکمیلی و نتیجه نهایی ارائه شود.
جودی تصریح کرد: با فروکش کردن سیلاب و امکان دسترسی به روستاهای بیشتر، می توان ارزیابی دقیق را ارائه کرد.
به گفته وی، تجهیزات، ماشین‌آلات و همچنین نیروهای امدادی بنیاد مسکن در کنار ستاد مدیریت بحران و دیگر نیروهای امدادی از روز نهم اسفند در منطقه مستقر شد و کمک رسانی ها در حال انجام است.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *